Overleg wethouder Ruyten en vertegenwoordiging dorpsraad Castenray betreffende visie recreatief medegebruik De Diepeling. Verslag. Het overleg heeft plaatsgevonden op initiatief van wethouder Ruyten naar aanleiding van het collegebesluit omtrent de visie recreatief medegebruik de Diepeling. Het karakter van het overleg is informatief. Wethouder Ruyten geeft aan wat de aanleiding was voor de visievorming en op welke wijze deze tot stand is gekomen. Vervolgens geeft hij de visie weer. Deze toelichting ligt eveneens vast in de collegenota en de visie. De vertegenwoordiging van dorpsraad Castenray stellen vast dat de direct betrokkenen, namelijk de omwonenden van de Diepeling, niet betrokken zijn. Verder geven zij aan dat zij grote vraagtekens plaatsen bij de activiteit zeilen. Dit past niet in een gebied dat zich verder moet ontwikkelen tot natuurgebied. Zij vinden dat zeilen niet op de Diepeling thuishoort en vrezen overlast. Voor het zeilen is tevens een parkeerruimte nodig en een glooiende helling om de boten te water te laten. De kans is groot dat er ongewenste nevenactiviteiten ontstaan. Het zeilen in de noord-west hoek van de Diepeling is tevens de hoek waar juist de bewoning ligt. Vraagtekens worden verder geplaatst bij de handhaving. Tot slot wordt aangeven dat bij de keuze voor zeilen minimaal een proeftijd moet worden ingebouwd om na te gaan welke ongewenste neveneffecten er ontstaan en of handhaving mogelijk is. Tijdens een telefonisch contact tussen de heren Vroemen en Kniest op 5 maart j.l. is afgetast of het zinvol is om de direct omwonenden voorafgaand aan de commissiebehandeling op 16 maart uit te nodigen voor een gesprek. Vastgesteld wordt dat dit op korte termijn niet zondermeer haalbaar is terwijl het onderwerp ook op de agenda van de dorpsraad zal worden geplaatst. Afgesproken wordt dat de wethouder de mening van de dorpsraad als mededeling zal inbrengen tijdens de behandeling in de commissie. Tot zover het verslag van het overleg. Naast de zeilactiviteit is er ook nog een locatie voor een duikclub gepland. Voor uw reactie op bovenstaand verslag en de geplande activiteiten op De Diepeling kunt u zich wenden tot de leden van de "Werkgroep Diepeling" van de Dorpsraad: Robert Cox tel. 571756 Mieke Seijkens tel. 571393 Hay Strijbos tel. 571739. CAS^

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 11