Knuppels en knuppelinnekes _2_ Ut groeëte Vastelaovendf ieëst is helaas vurbej. Zó langzaam mar zeker het iedderieën wer zo'n bitje dun normale laevesdraod opgepakt. En zoeë is ut ös ok vergaon. Wat aover blieft zien fantastische herinneringen en gelukkig de veule foto's (dank an Leo) en de video-opnames (dank an Piet en Gon). Dizze Vastelaovend het nie allieën op mej, mar ok op Hanneke, mien adjudanten Daan en Gijs en op Evelien, enne onuutwisbare iendruk gemakt. De Vastelaovend is aegelik ieën groeëte vurstelling. Ien die vurstelling haaje wej allemol en rol en moog ikzelf as Prins Henk den urste de hoofdrol speule. Ik heb geprobierd ut spel en bitje en aege kleur te gaeve en zoeë gebeurde dur wel is dinge die we misschien wat anders gewend ware. Dor heb ik hieël veul moje reaksies op gekrege en dat was fijn urn te huure. Wej allemol hebbe os rol mit veul plezier gespuid. Mar en vurstelling is pas geslaagd as dur ok en fijn publiek anwezig is. En dat was dur, want Dankzij ollie heb wej mit volle teuge van en uutbundig f ieëst meuge geniete. Alle Knuppels en Knuppelinnekes die op ieën of andere wies hebbe bejgedrage an ut welslage van dizze grandioze Vastelaovend wille wej bej dizze dan ok hieël hartelijk danke. En speciaal woord van dank wil ik uuten an ozzen Toeën, den ik zonder te vraoge zoeë mar en rol heb toebedaeld. Den het dit vol aovergave gedaon. Toeën bedankt. Dizze naobermeens s+oont noeët allieën Want gillie wart mit de Vastelaovend mit veul op de bieën. Meense bedankt, Prins Henk I Barones Hanneke, adjudanten Daan en Gijs en Evelien Gillie wart en geweldig publiek! m Math Janssen Rijdend Gordijn en Tapijt centum Winkel aan huis Tel: 077-3061168 Pianopraktifk "De Wijs" 1 Monique de Wijs 1 Gediplomeerd Rianodocenfej| Grotestraat 59, Vierlmgsbeek V 0478-631846 Voor beginners en gevorderden, voor jong en oud, gratis kennismakingsles, 30 minuten les per week: kinderen 355,- per jaar, volwassenen 410,- p.j. Keuze aan huis ook s'avonds en in het weekend

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 2