M Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -9- Vandaag, woensdag 4 februari: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden 9 Vur de roebel en d'n boebei is ie goed, mar te voel urn de kroewage te döwwe. (Hij wil wel bedgenot, maar geen werkgenot.) 9 Knap ien de löjjer, lellek ien de slöjjer. (Lief en aardig toen ze klein was, maar een helleveeg toen ze getrouwd was.) 9 As ge 't roet uut de schow ruukt, geft 't raegen. 9 Dat is mar 'n stöfke öp de waegschaol. (Dat heeft niets te betekenen.) 9 Zó zoër as brem. (Heel erg zuur.) 't Casels Broek - aflevering 31. Toegankelijkheid van het gebied Het pad van de wandelroute is deels zeer moeilijk begaanbaar. Men is het er over eens, dat het een enigszins avontuurlijke route moet blijven, maar enkele delen verdienen enige aanpassing. Zo is er op het laatste stuk van de route een zeer modderig traject, waar een aantal boomstammetjes moet worden toegevoegd, zodat ook de wat ouderen de route kunnen lopen. Eveneens moet in een enkele omgevallen boom, die over het pad ligt, de zaag gezet worden, zodat een kleine doorgang ontstaat en er niet te moeilijk klauterwerk verricht hoeft te worden. Visvijver en schaatsbanen in ere herstellen Deze plannen zijn er al langer, maar de uitvoering strandt vooralsnog op geldgebrek. Aan het uitbaggeren hangt natuurlijk een behoorlijk prijskaartje en ook daarna moeten regelmatig werkzaamheden verricht worden, om verlanding te voorkomen. Er wordt bekeken, of er subsidiebronnen aangeboord kunnen worden, zodat deze grote wens eindelijk een keer in vervulling "rji. s* tidjting fjeetnRun8tg 6enootscfja| Castcnrcrp 01-12-2002 Bij de kikkerpoel in de "paardenwei". Joof Teeuwen vertelt, dat het zonlicht deze poel niet kan bereiken. Er moeten enkele bomen gerooid en struiken gesnoeid worden, v.l.n.r. Henk Dinghs, Joof Teeuwen, Riky Saris- Donders, Hay Strijbos. Foto JS. Een moeilijk begaanbaar en nat stuk van de wandelroute. Zo'n gedeelte is wel heel natuurlijk en avontuurlijk en vormt daardoor een zeer aantrekkelijk onderdeel van de route. Foto JS. >s-

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 9