Knuppels en Knuppelinnekes, Enne Naobermeens stöt noeët allieën, dorrum ziede gillie mit de Vastelaovend ok op de bieën. Kindervakantiewerk is op zoek naar iou! -16 Afgeloeëpe zaoterdag hebbe wej veul Caselse en buutedörpse meense meuge ontmoete op de Prinsereceptie die os wier angeboje dur de carnavalsverieëniging Wat gillie dor allemol het geprissentierd dat was geweldig. Veul moje spietse, gedichte, serenades en liedjes en dat alles wier ok nog maej opgefleurd mit bejpassende acts. Meense dit was echt geniete. Ut het op mej en ok op mien Barones Hanneke enne onvergaetelijke indruk gemakt Dornaeve hebbe wej now host os ganse huus vol staon mit de veule prachtige kadoos die wej van ollie hebbe meuge kriege. Hartstikke bedankt hiervur. Wej han noeëts dörve droeëme dat zoveul meense os zeuje komme fellisitiere. As dit model stöt vur den aftrap van de kommende Vastelaovend, now dan kunne we nog wat verwaachte. Ok de meense die os en fellisitasiekaart hebbe gestuurd wille wej gaer bedanke. Ut is moj dat zoveul meense an ow daenke. Vanaf now wieëte wej ut hieël zeker: De Naobere uut de Kampagne wille wej gaer bedanke vur de moje versiering an os Residensie en ok de meense die os geholpe hebbe bej ut eier bakke. Fijn dat gillie dat het wille doen. Prins Henk I Hanneke, Adjudanten Daan en Gijs en Evelien Dit jaar wordt alweer voor het 53ste jaar Kindervakantiewerk georganiseerd. Deze jaarlijkse zomerse activiteit vol spanning, avontuur en spellen vindt dit jaar plaats van maandag 26 tot en met vrijdag 30 juli. Om ook dit jaar zo'n 700 Venrayse kinderen een leuke week te bezorgen is de organisatie opzoek naar vrijwilligers die in deze week leiding willen geven aan een groepje van circa 10 kinderen. Ben je ouder dan 15 jaar èn beleef ook jij graag een leuke week, meld je dan nu aan! Bezoek voor meer informatie de website www.kvw-venrav.nl. of bel naar 0478-515777. In de vakantieweek wordt deze website dagelijks bijgewerkt met de laatste nieuwtjes en natuurlijk foto's, maar ook in de tijd tot de KVW-week is er al volop informatie te vinden.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 16