'We wensen iedereen heel fijne en gezeïïige Kerstdagen en aCCe goeds voor het nieuwe jaar!!! -12- Van diverse personen kregen we fotomateriaal, historische voorwerpen en geldelijke giften. We woonden vergaderingen bij van het Lokaal Historisch Platform Venray, het LGOG Venray en van het Regionaal Overleg Heemkundeverenigingen. Zelf vergaderden we 10 keer in het afgelopen jaar. Een aantal lezingen van het LGOG Venray werd door enkele leden bezocht. We woonden op uitnodiging openingen van exposities in 't Freulekeshuus, de uitreiking van 't Silveren Swaentje en de opening van het Limburgse Erfbeplantingsproject bij. Tevens was een afvaardiging aanwezig bij de opening van de Monumentendag te Venray. Eveneens waren we te gast bij de presentatie van 'Venrays Verleden F, waarin we een bijdrage leverden met een artikel over de strijd om Klein Oirlo. Ook bezochten we de première van de 351m 'Moj Rooj I'. Er werd begonnen met het in kaart brengen van alle Castenrayse woningen en families. Naast al deze activiteiten hielden we ons bezig met de beschrijving van diverse onderwerpen. Ook werden talloze foto's digitaal vastgelegd en werden foto's van onderschriften voorzien. Met een aantal wat oudere inwoners werden gesprekken gevoerd over vroeger. Er werd archeologisch onderzoek gedaan op een nog niet bekend gemaakte locatie. Te zijner tijd hoort u daar meer over. En ongetwijfeld zal deze opsomming niet geheel compleet zijn, maar de voornaamste activiteiten van onze Stichting zijn vermeld. Financieel konden we ons bedruipen met een subsidie van de gemeente, een bijdrage van de Rabobank en enkele giften van inwoners. De plaatsing van het H.Hartbeeld betekende een flinke kostenpost. Daarnaast hebben we veel moeten uitgeven aan o.a. cartridges, archiveringsmateriaal, foto's, e.d. Onze financiële positie is nog redelijk gezond, maar ook voor 2004 hebben we weer dure plannen, zoals het plaatsen van het veldkruis aan de Lollebeekweg. Indien u ons werk financieel wilt steunen, dan kan dit door overmaking van uw gift op bankrekeningnummer 12.81.37.517 ten name van Stichting Heemkundig Genootschap Castenray. Verder willen we iedereen die ons het afgelopen jaar op welke wijze dan ook gesteund heeft, van ganser harte dank zeggen en we hopen ook volgend jaar weer op uw steun en belangstelling te mogen rekenen. Kerstmis 1910. Het priesterkoor met het houten altaar en boven links en rechts de 'verdwenen' engelen. Tegen het hoge priesterkoor uit 1485 stond toen nog het kleine kapelletje gebouwd. Dit is een van de oudste foto's uit ons archief.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 12