-3- Notulen openbare dorpsraadvergadering van maandag 27 oktober 2003, gehouden in café "Het Doelhuis" te Castenray; aanvang 20.00 uur 1. Opening De voorzitter opent de vergadering en heet allen welkom. 2. Notulen openbare vergadering d.d. 22 september 2003 Er is contact geweest met de eigenaar van de friteskraam en deze heeft toegezegd het terrein rondom de kraam zo schoon mogelijk te houden. De notulen worden verder goedgekeurd en ondertekend door voorzitter en secretaris 3. Dorpsradenoverleg d.d. 1 september 2003 Er is een begeleidingsgroep voor woningbouwmogelijkheden opgericht; Van de 5 dorpen waar momenteel geen bouwmogelijkheden zijn (Ysselsteyn - Heide - Merselo Castenray en Oirlo) neemt 1 persoon zitting in deze groep. De gemeente zal 2 ambtenaren afvaardigen. Er wordt lx per maand vergaderd n het gemeentehuis. Voor Castenray heeft Louis Vroemen zitting in deze werkgroep. Doelstelling van de werkgroep: tijdplan en stappenplan opstellen. Vervolgens uitwerking van de stappen en vastleggen in voorstellen voor het bestuur. Tussentijds zorgen voor toetsing en goedkeuring door het gemeentebestuur Binnen Dorpsraad Castenray gaan Ben van der Sterren en Hay Strijbos samen met Louis deze plannen voorbereiden. Martijn Direks is adviseur in deze. Er is een brief gestuurd naar de gemeente over handhaving basisscholen kerkdorpen Aan de plannen voor het opstarten van een internetpagina voor de kerkdorpen wordt nog gewerkt. 4. Ingekomen stukken en mededelingen Afronding dorpsplein; er wordt nog gezorgd voor bloembollen. Sokkel H. Hartbeeld; er is een tekort van 1050,--; dit bedrag zal gezamenlijk met Kerkbestuur en Heemkundevereniging betaald worden (ieder 350,—). De avond voor de vrijwilligers is op 14 november a.s. Er zal voor een hapje en een drankje gezorgd worden. Er wordt nog gezocht naar nieuwe leden voor de Dorpsraad. Redactie van De Schans is op zoek naar een andere locatie voor de kopieermachine; hiervoor is de directeur van de basisschool benaderd en deze zal dit met het team bespreken. Zodra bekend is waar een en ander geplaatst kan worden, zullen verdere plannen gemaakt worden. Het is wenselijk dat er meerdere personen komen voor het maken van De Schans met ingang van januari 2004. Het predikaat "Kern met Pit"en de daarbij behorende 1000,— zullen op 19 december a.s. worden uitgereikt worden in Maastricht. Een afvaardiging van de dorpsraad zal hierbij aanwezig zijn. De dorpsraad is in het bezit van een megafoon (bij Herman Theeuwen); deze kan ook door derden geleend worden. 5. Bezoek College Burgemeester en Wethouders Aan het verslag wordt nog gewerkt.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 3