-15- ALLE kinderschoenen tot J Kinder Jeugdschoenen £eijs+erseweg 4a WANSSUM 5)e Stuwt Wat 'n geweldig fiëst waar't. Wej hebbe d'r van genote en al diegene die d'r bej ware ök. Dus, beste minse, as gej't verlovingsfiëst dit jaor het motte misse, dan motte gej volgend jaor toch beslist zurrege dat gej d'r bej kunt zien, want 't waar de moeite wert En netuurlijk zien wej biëstig gröts op ös boerebruudspaar, René en Beata. Veul name wiere genoemd, mar 'n paar han echt 'n idee wie 't zeuj werre. lederiën haaj 't kunne zien, mar iën stel wier 't en Martijn Striebos war d'n ènnige dèn 't goed geraoje haaj. Gelukkig han die van Uut de Kampagne 't hiëlemaol verkiërd. Op iederën han ze gegokt, mar nie op Beata en René. Die verrekiekers hebbe dus nie geholpe. En trouwes, det 't alliën minse van de Pastoër Verheggestraot of van de Leikeswei waare mit die verrekiekers, det geluëve wej toch echt nie. Mar de mangelekoel, det han ze wel allemaol goed, die van Uut de Kampagne. 't Klopt, daor is 't begonnen en daor zal 't ök wiërgaon. De mangelekoel, plats van de ontmoeting, plats van de samenzwering, mar ök 't begin van de ontluukende liefde van en anstaond boerebruudspaar Mar de mangelekoel is ök de plats waor insiders Uut de Kampagne en verdacht damesslip vonden. Tied dus vür en hernejd önderzuuk van de CIA, want wat motte minse Uut de Kampagne now mit en vrèmde damesslip. 24 fibbrewarie 2004, dat wert 't hoëgtepunt van 't fiëst. Dan zulle René en Beata ien de onecht werre verbonden. Wej zulle d'r vür zurrege dat alles d'r is um d'r en geweldig fiëst van te make. Mar gèn fiëst zonder gaste, dus notiër 24 fibbrewarie allemaol in öllie agenda, want daor motte bej zien. Beste minse, as ge d'r waart, bedankt vür ow anwezigheid op 't verlovingsbal. En as ge verhinderd waart, gèn probleem: op 24 fibbrewarie kriegde en neje kaans. Tot dan. De boerebrulluftkemissie. a en crematie onderneming (begrafenis OPRUIMING 20% 50% Van der Zeeuw

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 15