Buurtverieëniginge en CV de Schanseknuppels waerke same Tot op ut Verlovingsbal op 16 november um 15.11 uur. De laeste jaore organisiere de Caselse buurten de Boerebrulleft. Jommer dorbej is dat mit name ut Verlovingsbal nogal wat dunnekes bezocht wördt. Dorrum hebbe de Caselse buurte samen mit de Carnavalsverieëniging de köp is bej elkaar gestoke um is te kieke wat dor an te doen is. Ze ware ut drek aens: Dit kan en mot veul baeter! De buurtorganisasies hebbe op zich genomen ut verlovingsbal is flink te gón promote ien eur buurt. Dorrum meense vraoge wej öllie dan ok allemol um op 16 november nor ut Verlovingsbal ien de Schanseschop te komme. Ge hoeft nie bang te zien dat ge ailieën mot gaon, want owwe buurman of -vrouw is dur ok. Dor kunde van opan. Breng ok geraöst ow kiender mit want speciaal vur de jeugd hebbe wej enne kleurwedstrijd georganisierd, woran natuurlik en paar moje prieskes verbonde zien. De kleurplate wörre uutgedaeld op de basisschol en op de peuterspeulzaal. Dornaeve kan de jeugd ok nog en gokje waoge dur te raoje wie ut neeje Bruudspaar wördt. De kleurplate kunne op ut Verlovingsbal tot 15.30 uur iengeleverd wörre. Um 16.11 uur is de priesuutreiking. En zóas ut huurt zal dat dur Prins Arie I zelf gedaon wörre. Mit ut uutreike van de pries wie ut goeje Boerebruudspaar het geraoje waachte we allicht tot nao uut uutkomme. Ut kersverse Bruudspaar kan dan zelf de pries bekend make. Wej hebbe dur zin ien, gillie ok? De gezamelike Caselse buurtverieëniginge

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 4