s@ Frits Philipsen woonde toentertijd vlakbij de 'Caselse Berg' in een boerderij die grensde aan de boerderij van de kinderen Janssen. Tussen de beide boerderijen liep een karrenspoor het veld in en de ruimte tussen de beide gebouwen was zo krap, dat er maar net een paard met kar door kon. In 1941 brak er op zekere dag brand uit in het woongedeelte en de boerderij ging helemaal verloren. De boerderij van de familie Janssen bleef gespaard, omdat ze flink nat werd gehouden. Bovendien grensde niet het woongedeelte aan de boerderij van de familie Janssen, maar de achterzijde met de schuur en de stallen. Frits Philipsen bouwde een nieuwe woning aan de Lollebeekweg (toen nog de Straat genoemd) op een paar honderd meter van zijn voormalige boerderij vandaan. Daar woonde later zijn zoon Jaer met zijn vrouw. Wiel Smits kocht dat huis met 7 ha grond erbij voor f 50.000,-. Ook Frits zien gat' werd daarbij zijn eigendom. Voor f 5000,- deed hij het stukje moeras met 'Frits zien Gat' later over aan de ruilverkaveling. Haskes Joek (links) en Haskes Frits. Haskes Frits als jager. Sommige mensen in Horst en Meterik geven een heel andere uitleg aan de oorsprong van de naam 'Frits zien gat'. Volgens hen komt de naam van Godfried (Frits) van Rens (1873-1960), bijgenaamd Haskes Frits, uit Meterik. Hij zou in 't Casels Broek turf gestoken hebben. Een feit is, dat deze Haskes Frits turfsteker was bij de firma Van de Griendt. Rond 1900 trok hij met een aantal lotgenoten op initiatief van de Mij. Griendtsveen naar een veengebied in de buurt van Manchester (Eng.). Daar ging hij aan de slag als turfsteker en ontmoette er Alice Litherland (1883 1963) met wie hij trouwde. Samen kregen ze één zoon, Jac. (1903-1982). In 1921 keerde Fritske, hij was maar klein van gestalte, met zijn gezinnetje terug naar zijn geboortedorp Meterik. Daar bouwde hij een tuindersbedrijfje op. Hij had goede oogsten door de mest van enkele schapen die hij hield, te gebruiken om de schrale zandgrond vruchtbaar te maken. Als hobby had hij jagen en daarnaast verzamelde hij alle mogelijke oudheden, waaronder oude boeken. De bijnaam 'Haskes' is dialect voor 'haasjes', hetgeen met zijn voorliefde voor de jacht te maken heeft. Haskes Frits en zijn vrouw Alie. -11"

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 11