Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -15- ttcfjtmg fjwmftunStg Cenootscl tastenray Maandag 3 nov.: Regionaal Overleg Heemkundeverenigingen in "De Winkel"te Tienray. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 5 nov.: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Tentoonstelling Freulekeshuus Onlangs is in museum 't Freulekeshuus te Venray de tentoonstelling 'Pruisen tussen Peel, Maas en Nïers' van start gegaan. Deze tentoonstelling gaat over het hertogdom Gelder in de 18 eeuw, waartoe ook wij toentertijd behoorden. Het was de tijd dat het hertogdom bezet werd door de Pruisische overheersers. We willen deze tentoonstelling van harte bij u aanbevelen, 't Freulekeshuus is geopend op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00-17.00 uur. Boerengezegden 't Laeste hemd het toch gén tesse. (Het heeft geen zin om al het geld te sparen, want je kunt het na de dood toch niet meenemen). De tas velt hóst van de toffel. (Dreiging van een miskraam). Enne zaolder ien de boks hebbe. (Een laag kruis in de broek hebben). Dén ét nog zónder zörg uut de korf (Hij woont nog bij zijn ouders in). Hij zal de neej aerpel nie mér hale (Hij zal niet lang meer leven). 't Casels Broek - aflevering 19. Vandaag enkele krantenartikelen uit het Dagblad voor Noord Limburg over de roerdomp. Vanwege de bladvulling staan ze niet in de juiste volgorde. De datums geven de volgorde aan. De druk is erg klein uitgevallen, maar hopelijk is het voor u toch te lezen. Juni 1958. Artikel uit Dagblad voor Noord Limburg

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 15