OUD IJZER ACTIE a.s. vrijdag en zaterdag -4- Vervolg Dorpsraad 4a Uitleg werkzaamheden door coördinator Openbare Werken Erik Weijzen Hij fungeert als beheerder riool - randvoorzieningen bermen en sloten buitengebied; hierop komt meteen een opmerking dat diverse sloten dicht zitten door slecht onderhoud, zodat hemelwater een probleem geeft bij veel regenval. Door de gemeente worden geen sloten meer opgeschoond, daar men geen afvoer heeft voor vervuilde grond. Deze grond uit de sloten zou eventueel gestort kunnen worden op akkers van agrariërs. S lechte wegkanten b.v. Klein Oirlo - Diepeling - Lollebeekweg; knelpunten in ieder geval aanpakken daar dit schoolroutes zijn voor de kinderen. Verlichting Tunnelweg; voorlopig niet daar het verlichtingsbudget is gekort. Plaatsnaamborden bevestigen tussen kom-ingangaanduidingen. Castenrayseweg wordt voorlopig geen 60-km weg; volgens begroting zou Castenray in 2003 binnen de bebouwde kom 30-km zone worden. Dit zal naar later tijdstip verschoven worden. 1 ydens het B W-bezoek van dit najaar zal hieraan aandacht worden besteed. De bevoorradingsweg naar het AC restaurant is erg slecht; hiervan wordt door veel fietsers en wandelaars gebruik gemaakt; de gemeente zal Rijkswaterstaat hiervan op de hoogte brengen Afscheiding fietspad - Horsterweg in Castenray kom wit maken en er een reflector op aanbrengen om deze duidelijker te maken. Er wordt afgesproken om ongeveer lx per kwartaal overleg te hebben. Voor oktober 2003 zal binnenkort een afspraak gemaakt worden. 5. B W bezoek 14 oktober 2003 Er zal een agenda gemaakt worden en deze wordt het college toegestuurd. Er komt een oproep in De Schans om wagen en/of aandachtspunten aangaande dit bezoek in te leveren bij het secretariaat van de dorpsraad. Deze vragen dienen betrekking te hebben op het woon- en leefklimaat in Castenray 6. Voortgang Dorpsplein Dit wordt op zaterdag 6 september a.s. officieel geopend. Ook zal het H. Hartbeeld dan worden r? JP\ ingezegend. W ff u ce\ A 7. Rondvraag Zijactief zou bezig zijn een boekje te maken voor nieuwe inwoners in Castenray; wij wagen ons at of dit een taak is van zijactief, daar nieuwe inwoners door de dorpsraad worden begroet Er wordt geklaagd door bewoners van de Gerrit Artsstraat over het braakliggend terrein aan deze straat; ook de sloot hier moet gemaaid worden evenals de bermen langs de Rietweg De gemeente komt met een oplossing Heeft de dorpsraad een WA verzekering voor schade toegebracht aan derden? Er zal bii Gemeente Venray nawaag worden gedaan. De data van de dorpsraadvergaderingen zullen in de dorpskalender van De Schans worden opgenomen. Kunnen de dikke rioolbuizen langs de Horsterweg vervangen worden? Er wordt gezocht naar een alternatief dat net zo veilig is. 8. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering. Hij dankt alle aanwezigen voor hun inzet en wenst iedereen welthuis en een fijne vakantie. Volgende openbare vergadering op 22 september a.s.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 4