Zondag 28 sept.: Evaluatiebijeenkomst activiteiten 6 sept, voor de betrokkenen van Dorpsraad, Kerkbestuur en Heemkundig Genootschap. Aanvang 10.30 uur in café Hesen. Aanvankelijk was deze bijeenkomst gepland op maandag 29 sept., maar i.v.m. de vergadering van SVOC is besloten tot deze omzetting. Woensdag 1 okt.: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur Maandag 13 okt.: Lezing van het LGOG Venray over de restauratie van de beeldenschat van de Venrayse Petrus' Bandenkerk door dhr A.Truijen. Aanvang 19.30 uur in zaal 't Trefpunt Beukenrode Venray Boerengezegden 9 D'n boek is ieër vol as de oeëge. 9 Gij pist op 't zelfde pötje as de pestoeër en d'n borger In hetzelfde schuitje zitten.) 9 Tröw noeëts enne klaene meens, went 't ziet nie uut, as de kaerk högger is as d'n tore! (Dat past niet.) 9 "Alles mot 'n aend hebbe", zaej de visser en hij beet ennen daowwörm ien twieë. 9 Dén 'n vrat öp zien gezicht hit, mèt nie öp de spiegel afgaeve. (Wie iets verkeerds gedaan heeft, moet het niet op een ander afschuiven.) Foto's Van Mientje van den Beuken (echtgenote van Grad) uit Venray kregen we een aantal prachtige, historische familiefoto's en een fraaie luchtfoto van de boerderij van de familie Geerets aan de Straat (Lollebeekweg, waar Jan en Thea Geerets met hun gezin wonen). Van Piet en Gon Arts ontvingen we een aantal mooie foto's van de familie Janssen (Pieëterke). Onze hartelijke dank hiervoor Hebt u ook nog oude foto's die we mogen lenen om te kopiëren en te scannen, neem dan a.u.b.contact op met Hay Strijbos tel. 571739 Maquette Castenrayse kerk Degenen die de expositie over 70 Jaar Parochie bezocht hebben, zullen ongetwijfeld met bewondering de door oud-dorpsgenoot Wim Duijkers uit Venray tot in detail en op schaal gemaakte maquette van onze parochiekerk bekeken hebben. Wim staat deze maquette in bruikleen af aan de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Momenteel staat de maquette nog goed verpakt in het kerkgebouw, maar ze zal bij bepaalde gelegenheden, zoals Kerstmis, Pasen, e.d, in de kerk geëxposeerd worden. Wim, zeer bedankt voor dit mooie gebaar. 't Casels Broek aflevering 14. We vervolgen de verhalen over 't Broek met de onderduikers. Op een klein eilandje in het moeras, onzichtbaar vanaf de wandelroute, zat tijdens de nadagen van de Tweede Wereldoorlog in 1944 het groepje onderduikers verstopt. Vanuit de weien van de familie Geerets aan de Lollebeekweg kon men al springend van stobbe naar stobbe het eilandje bereiken, om kleding, voedsel en andere benodigdheden te brengen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 13