A Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -9- Woensdag 3 sept.: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 15 sept.: Lezing door Dhr. Steeger met als thema: 'Pruisen aan de Maas, Rijn enNiers'. Deze lezing, die een gezamenlijk initiatief is van de LGOG's Horst en Venray, zal gehouden worden in ons gemeenschapshuis De Wis. Men heeft ons gevraagd de organisatie op ons te nemen. Aanvang 19.30 uur. De lezing is voor iedereen gratis toegankelijk. Nadere informatie volgt volgende week. Boerengezegden Aermoej is gén schand, mar wel bieësteg ongemekkelek. Hij hit zien aege bekieërd van zwien tot vaerke. (Hij zegt zijn leven gebeterd te hebben, maar daarvan is weinig te merken.) Lót mar staon, dén waest ien 't gaeld! (Een veulen wordt meer waard naargelang het ouder wordt.) Gij mot öwwe kop versiere, um èw koont te kunne verkoeëpe. Dén is nog genne scheut polver werd! (Daar zit geen fut in; hij is niets waard.) Plaatsing H.Hartbeeld Nadat vorige week maandag door Wiel Jacobs en zijn collega de sokkel van het H.Hartbeeld gemetseld was, is kermiszaterdag met de nodige mankracht het H.Hartbeeld uit de kerk van Geijsteren gehaald en met paardekracht naar Castenray vervoerd. Om 10.00 uur stonden Sjaak Cremers, Gerrit Dinghs, Henk Dinghs, Leo Drüggen, Wiek Künen, Pieter Maes, Theo Seijkens en Hay Willemssen bij de kerk in Geijsteren aangetreden. Zij zorgden dat het 350 tot 400 kg zware beeld werd platgelegd op autobanden en uit de kerk gedragen kon worden. Het vervoer naar Castenray gebeurde zoals dat ook in vroeger dagen gegaan zou zijn, namelijk met paard en wagen. Buiten de kerk stond de huifkar (zonder huif) van Ger Luyckx gereed en met vereende krachten werd het beeld op de kar gehesen, waar het ook weer op autobanden gelegd werd. Met mankracht werd de kar naar de straat gemanoeuvreerd, waar het fraai opgetuigde paard van Ger Luycks werd ingespannen. Met Ger Luycks en Sjeng Cox op de bok ging het via een landelijke route naar Castenray. De rinkelende bellen van het blinkend gepoetste tuig waren al van verre te horen. In Castenray bij de kerk aangekomen, werd het beeld weer met uiterste voorzichtigheid en met de nodige inspanning van de kar gehesen. Ook de juist passerende Geert Dinghs moest bijspringen, om het karwei te klaren, maar uiteindelijk slaagde men er eendrachtig in, om het beeld rechtop in de buurt van de sokkel te krijgen. Met behulp van een kraan van de firma Hendrix Smits werd het beeld tenslotte met uiterste precisie op de mooie sokkel gehesen. Daar kon het met grote tevredenheid door iedereen bewonderd worden. Een regelrechte aanwinst voor onze dorpskerk! Leo Drüggen, die eerder al voor de elektrische installatie zorgde, zal nog voor 6 september een schijnwerper plaatsen, zodat het beeld 's avonds mooi verlicht is. Leo, hartstikke bedankt voor jouw bijdrage! De hele operatie van de plaatsing van het H.Hartbeeld werd door Henk Dinghs, Annemie Drüggen en Jan Strijbos op foto en video vastgelegd. We danken alle sterke kerels, de beide voermannen, Ger Luykx en Sjeng Cox, en de firma Hendrix Smits heel bijzonder voor hun bereidwillige en belangeloze medewerking aan deze geslaagde operatie. ticfjtmg fjeemJumSi'g Cenootscfjaj: Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 9