Stichting Heemkundig Genootschap Castenrav -7- Woensdag 3 sept.: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 6 september: 18.30 uur Plechtige Heilige Mis in het kader van 70 Jaar Parochie. Aansluitend: Inzegening van het H.Hartbeeld bij de kerk, vervolgens officiële opening van het gerenoveerde dorpsplein en daarna expositie in het gemeenschapshuis. U kunt tot 23.00 uur terecht in De Wis. Op zondag 7 sept. kunt u de expositie bezoeken van 11.00 - 15.00 uur. Zaterdag a.s. 6 september viert onze parochie op bescheiden wijze het 70 jarig bestaan van de R.K. Parochie H.Matthias. We doen dit met een Plechtige Heilige Mis die muzikaal zal worden opgeluisterd door het Dameskoor en het Kerkelijk Zangkoor. Deze H.Mis begint in tegenstelling tot andere zaterdagen reeds om 18.30 uur. Aansluitend aan deze kerkelijke dienst wordt met enige ceremonie het H.Hartbeeld bij de kerk ingezegend. Ook hierbij zorgen de koren voor een sfeervolle opluistering. Na de inzegeningsceremonie begeven we ons naar de overkant van de straat, waar de officiële opening van het gerenoveerde dorpsplein plaatsvindt. Hierbij zal onze fanfare Dorpsklank zorgen voor de muzikale omlijsting. Na de beide ceremonies is er voor iedereen gratis koffie in het gemeenschapshuis en kan de expositie in het kader van 70 Jaar Parochie bezocht worden. Veel historische foto's zijn te bezichtigen, waaronder een groot aantal nog niet eerder geëxposeerde van de verwoesting van ons kerkgebouw in november 1944 en van de wederopbouw van onze kerk. Daarnaast een behoorlijk aantal fraaie, historische en kostbare voorwerpen. Ook de maquette van onze kerk, die oud-dorpsgenoot Wim Duijkers maakte bij gelegenheid van het gouden parochiejubileum, staat tentoongesteld. Boerengezegden 9 Wie zich nie wet te behelpe, is nie werd dat hij liejt. 9 D' n aove is iengevalle, mar d'n bekker laeft nog! Gezegde bij 9 Is'ter al wat besteld bij ow vrow? (Is je vrouw al zwanger?) 9 Vur gaeld en goej weurd is alles te kriëge. 9 Wie mar ieëne zak graon te male hit, mot genne meule bowwe. niet te veel ophef maken.) t Casels Broek - aflevering 13 Allereerst een reactie van Toon Vollebergh (zoon van meester Vollebergh) op aflevering 4. Toon is inmiddels 74 jaar en woont in Helvoirt. Zijn jeugd bracht hij door in Castenray. Van beroep is hij historicus en met zeer veel interesse leest hij wekelijks onze artikelen in de Schans. (Deze reactie komt wat laat in de Schans, maar zijn mail was niet doorgekomen.) "Een heel leuke foto van de schuilhut, waar we in de winter als er ijs was, chocolademelk kochten of een reep en ons bij de gloeiend hete kachel konden warmen als er tenminste plaats was, want het kon er erg druk zijn en op ons snotneuzen waren ze niet zo happig. We verteerden te weinig, denk ik. In de veertiger jaren werd van de ijsbaan druk gebruik gemaakt. Het kon er in het weekend erg druk zijn. De ovale plas in het midden werd gebruikt door de kunstrijders en de buitenbaan, die behoorlijk ticfjting fjeemfcunSig ©enootscfja Castenray een miskraam.) Om een kleinigheid moet je

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 7