Bouw en Metselbedrijf Bongers Stevens nieuwbouw en verbouwing Renovatie Dorpsplein Castenray. -3- De renovatie, van het dorpsplein is bijna voltooid. Wlb Het was de bedoeling, vorig weekend de beplanting aan te brengen. Gezien de weersvooruitzichten hebben we deze werkzaamheden uitgesteld. Met het warme weer hadden we de planten dagelijks water moeten geven en dan was het risico van afsterven nog groot geweest. De beukenhaag rond de nieuwe bestrating wordt pas in het najaar geplant. Dank zij het vele vrijwilligerswerk, de medewerking van loonbedrijf Hendrix Smits, Roel Hoeijmakers met zijn mensen en enkele ambtenaren van de gemeente Venray hebben we, naar onze mening, een prachtig dorpsplein "gekregen". De firma Teunesen zand en grint schonk ons het nodige vulzand voor onder de klinkers en van de firma Janssen de Jong Infra kregen we een brandputje, dat uitstekend paste op de "kerstboombuis". Van de Rabobank ontvingen we een bedrag van 2500 euro als compensatie voor het jaren geleden gesloten bijkantoor in Castenray. Ook dit werd bestemd voor de renovatie van ons aller dorpsplein. Wanneer het plein straks omzoomd is door een groene gordel, wordt het aanzicht nog mooier. Hier zullen we nog enkele jaren op moeten wachten, tot de beplanting flink is gegroeid. In het vooijaar hebben we de renovatie aangemeld in het kader van de actie "Kern met Pit". We hebben de stille hoop met ons project in de prijzen te vallen en ook al mocht dit niet het geval zijn, dan zijn we toch een Dorp met Pit. Vrijwilligers met pit, dat waren en zijn onze talrijke helpers. Wij houden niet van namen noemen, maar we menen toch Gerrit en Gé Strijbos te moeten vermelden. Zij waren, gevraagd of ongevraagd, tijdens de werkzaamheden bijna altijd present. Zaterdag 6 september wordt het nieuwe plein feestelijk geopend. Na de plechtige H.Mis van 18.30 uur wordt het H.Hartbeeld, wat bij de kerk wordt geplaatst, ingezegend. Daarna vindt de opening van ons nieuwe dorpsplein plaats. Maak nu al een notitie in uw agenda. Als "Werkgroep Renovatie Dorpsplein" van de Dorpsraad danken wij iedereen die heeft meegewerkt aan dit project van een Kern met Pit. Toon Bongers Lollebeekweg 21 5811 AJ Castenray S 0478-571979 306-15483081 fax 0478-579123 Fer Stevens molenzijweg 4 5866 BS Swolgen S 0478-692947 (3) 06-50971919

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 3