OOSI3JN LAAT BLJ UW VERDRIET In 'De Knuppel'een uitgave van de afdeling Castenray van het Limburgs Thuisfront stond in februari 1950 de volgende anekdote te lezen: IJs Op de ijsbaan hebben de liefhebbers van schaatsenrijden hun hart nog weer eens kunnen ophalen. De eerste Zondag dat er ijs was, viel het toch nog tegen, omdat het nog maar heel eventjes sterk genoeg was. Het duurde dan ook niet lang of hier en daar viel er wel eentje door en toen was het volgens de politie lang genoeg en gaven het bevel de baan direct te ontruimen. Velen gaven hier gehoor aan, maar een stel kwajongens reed rustig door, ook toen het bevel nog eens werd herhaald. De dikste der twee agenten zou dan eens tot straffere maatregelen overgaan en stapte het ijs op. Dit liep echter niet zoo best af, want goed en wel op de baan, zakte hij er tot zijn middel door. Dit was natuurlijk juist iets voor de belhamels, maar toen ze het gezicht van de agent eens goed bekeken hadden, vonden ze het toch maar raadzamer om het hazenpad te kiezen. Maar de dag daarna en ook nog langer was het ijs sterk genoeg en konden de liefhebbers rustig zwieren. Schenkingen Van de heer Ben Kruysen uit Venray ontvingen we een fraaie, oude tekening van de H. Brigitta. Eronder staat in het Nederlands en het Frans een gebed, dat vroeger gebeden werd, om het boerengezin te vrijwaren van "schade, jammer, ellende en plagen". Zoals u weet werd in het verleden de H.Brigida in Castenray vereerd en van heinde en ver kwamen bedevaartgangers naar Castenray, om tot haar te bidden en haar voorspraak te vragen ter voorkoming van ziekten van het hoornvee. In de boerenkeuken had men dergelijke prenten met gebeden dikwijls ingelijst hangen. We danken de heer Kruysen van ganser harte voor deze schenking en zullen de tekening en het gebed inlijsten, zodat u ze bij de expositie van 6 september kunt bewonderen. Van Ger Smits kregen we een herinneringsmedaille van deelname aan een keuring van Belgische trekpaarden in Milaan in 1925. Hengstenhouderij De Vooruitgang, die gevestigd was bij de familie Rambags aan de Straat (de huidige Lollebeekweg) te Castenray, bood de hengst 'Carnaval da Heja' in Milaan ter keuring aan. Men behaalde met deze hengst een Ist6 prijs. Achter op de medaille staat de volgende tekst: "Aan Jac. Hub. Rambaghs als herinnering aan zijn gewaardeerden steun bij de inzending naar Milaan. April 1925. We danken ook Ger heel bijzonder voor deze schenking. Op deze manier blijven dit soort historische zaken bewaard voor de Castenrayse gemeenschap. egrarenis en crematie onderneming Venrayseweg 104 5961 f\J Horst telefoon 077 398 70 99 Ia tersstraat 25 "5801 ATVenray telefoon 0478 55 01 50 :kt bereikbaar onder telefoon nr. 077 398 70 99 ij zijn aag en na a

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 3