*L Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Stropen -9- Woensdag 4 juni: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 6 sept.: Viering 70 Jaar Parochie. Om 18.30 uur is er een plechtige H.Mis, waarna het nog te plaatsen H.Hartbeeld bij de kerk zal worden ingezegend. Aansluitend vindt de officiële opening van het vernieuwde dorpsplein plaats en vervolgens wordt in het gemeenschapshuis een expositie over onze parochie gehouden. Deze expositie kan ook nog op zondag 7 sept, van 11.00 15.00 uur bezocht worden. Boerengezegden Ik gaef d"r gén spier ströj mér vur. Snotterege vulles werre duk de gladste paerd. Echte kwajongens worden dikwijls flinke kerels.) 'n Lucht zonder licht. Een groot persoon met maar een klein verstand.) Hij is zö glad as ennen aol. (Hij is erg geslepen.) 9 De wereld is een hooiberg; elk plukt ervan wat hij krijgen kan. "t Casels Broek Vandaag het vijfde deel over Broëk. Een kort stuk over het stropen in vervlogen tijden. "t Casels Broëk was ook een uitgelezen plek om te stropen. Er zaten veel eenden en ook de haas was redelijk goed vertegenwoordigd. Controle was er vroeger nauwelijks, er kwam vrijwel geen politie in Broëk. Er waren dan ook verschillende stropers die hun kans schoon zagen. Peter van de Pasch vertelde: "Ik heb er veel gestroopt en menige haas verschalkt. Mijn hond ving er ook veel, net als de twee hazewinden van Wiel Smits en Hdndrie Wismans. Hdndrie Wismans had een heel goede. Die heette Sloekie en die heeft in 7 Broëk heel veel hazen gevangen. Handrie Wismans: "Wiel Smits en ik kochten in Grubbenvorst twee whippets, dat waren kleine hazewindhonden. Daarmee gingen we op hazenjacht in 7 Broëk. We kregen op een goede dag een tip, dat er op een bepaalde plek een haas gespeurd was. We wilden er meteen op af. 'Niks daarvan zei Bet, de moeder van Wiel. Het is Allerheiligen, je moet naar het Lof.Maar we hadden, vonden we, nog net even de tijd en gingen stiekem op pad. Nog juist voor het Lof kwamen we terug met twee vette hazen. Heating fjeemftunSt'g 6enootscljon Castenrav De eendenjacht was een geliefde sport van de Castenrayse jagers. Rechts in de boot Bertje van Rhee. Het roeibootje was eigenhandig in elkaar getimmerd. 5Ü5f- - W f*

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 10