dé Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -5- Woensdag 23 april: Bijeenkomst van de "Werkgroep H.Hartbeeld" bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Deze werkgroep zal zich bezig gaan houden met de organisatie rondom de inzegening van het te plaatsen H.Hartbeeld bij de kerk, het houden van een expositie in het kader van het 70-jarig bestaan van onze parochie en de officiële opening van het vernieuwde dorpsplein. In de werkgroep hebben zitting: Annemie Drüggen en Pieter Maes namens het kerkbestuur; Brigitte Jacobs namens de Dorpsraad en Hay Willemssen en Jan Strijbos namens de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Maandag 28 april: Dialezing over de recente archeologische opgravingen op De Hulst II door H. van de Velde van het Archeologisch Dienstencentrum in Bunschoten. Samen met de Archeologische Werkgroep Venray, waarvan ook ons lid Hay Strijbos deel uit maakt, heeft hij onderzoek verricht op het toekomstige bedrijventerrein in Venray, waarbij talloze sporen en bijzonderheden uit de Ijzertijd en de Romeinse Tijd zijn aangetroffen. Aan de hand van de opgravingsresultaten zal een beeld worden geschetst van de samenleving in Venray en omgeving gedurende die historische periode. Deze ongetwijfeld boeiende lezing, die voor iedereen gratis toegankelijk is, wordt gehouden in zaal "Het Trefpunt" in verpleeghuis Beukenrode te Venray Aanvang 19.30 uur. Woensdag 7 mei: Vergadering van het Heemkundig Genootschap bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur Voorintekening "Venrays Verleden I" Tot uiterlijk 25 april kunt u via onze Stichting nog intekenen voor het eerste deel van "Venrays Verleden" Dit boekwerk met cultuurhistorische bijdragen over Venray en omgeving zal op 2 juni a.s. het levenslicht zien. Opgenomen zijn o.a. een uitgebreid artikel over de strijd om Klein Oirlo en een archeologische beschrijving van het onderzoek aan De Diepeling. Het boek, dat rijkelijk voorzien is van foto's en illustraties, is bij voorintekening te koop voor 11,-. Na verschijning geldt een prijs van 12,50 als er dan tenminste nog boeken te verkrijgen zijn. De oplage is namelijk beperkt. Indien u geïnteresseerd bent, kunt u vóór genoemde datum contact opnemen met Jan Strijbos tel. 571677 Boerengezegden 0 Dat megje het aerd an de kneeje. (Dat is een ijverige werkster). 0 't Gat ónder d'n aerm vatte en gaon. Stoppen met een zaak, omdat er niets te verdienen valt.) As de kat ien fibberwarie ien de zón lit, lit ze ien mart wér bij d'n haard. 0 Lichmis ien de klieëver, Pósse ien de sneej. 0 Ge kunt mij de poekel roetse. Uit de parochiekroniek Op Zondag 29 Juni (1952 JS) werd de lste H Communie gedaan door de kinderen der lste klas en tevens plechtige herinnering der doopbeloften door de kinderen van de zesde klas. Aan het ziekentriduum te Venray in Juli werd door 3 zieken deelgenomen. Zij waren zeer voldaan. Woensdag 10 Sept. wordt een begin gemaakt met de godsdienstcursus voor 18 jarigen, zoals door de bisschop is voorgeschreven. ttcfjtmg Ijeemftunötg ©enootscfa! Castenrav ■tó. H*!*, •1/

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 5