Notulen openbare dorpsraadvergadering en inloopavond bestemmingsplan Castenray van maandag 24 februari 2003, gehouden in café J. Hesen te Castenray Om 19.00 uur heet de voorzitter iedereen welkom. Een speciaal woord van welkom aan wethouder Ruyten. Hierna geeft hij het woord aan de dames Melis en Cellissen. Een algemene vraag was: Waar en vooral wanneer kan er gebouwd worden in Castenray? Hierop kon van gemeentewege ook geen antwoord gegeven worden, daar alles samenhangt met stankcirkels en cumulatie. Alleen de huidige situatie was op tekening en luchtfoto's te zien en te bespreken deze avond. Tijdens de verkiezingen op 11 maart a.s. zal de informatie t.a.v het bestemmingsplan in "De Wis" te zien zijn. 3. Notulen openbare dorpsraadvergadering van 27 januari 2003 Deze worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd en ondertekend door voorzitter en secretaris 4. Ingekomen stukken en mededelingen Receptie "Beste Knuppel" zal door enkele leden bezocht worden Brief wethouder Jan Driessen over gang van zaken herinrichting Horsterweg; door de dorpsraad is een brief gestuurd aan wethouder Driessen; een afschrift hiervan is aan alle raadsfracties en aan dorpsradenoverleg gestuurd. Kern met Pit; er zijn in Limburg slechts elf aanmeldingen voor dit project. Op 11 maart a.s. zal in het stembureau door 3 dorpsraadleden zitting worden genomen. Brief Staatsbosbeheer over Caselse Vennen wordt volgende vergadering behandeld 5. Wat verder ter tafel komt Inrichting dorpsplein; Roel Hoeymakers zal een financieel plan maken. Er wordt ook een afspraak gemaakt met Martha Peters en Willy Sassen over het bomenplan. Alvorens te beginnen met de werkzaamheden zullen de aanwonenden van het plein op de hoogte gesteld worden. Door Stichting Heemkundig genootschap is een H. Hartbeeld voor een symbolisch bedrag aangekocht. Dit beeld zal bij de kerk geplaatst worden, daar waar vroeger ook al een beeld gestaan heeft. Bij gelegenheid van het 70-jarig bestaan van de parochie zal een expositie ingericht worden met foto's uit het verleden. Bij deze gelegenheid kan ook dit beeld worden onthuld. Er zal met Willy Sassen worden overlegd of er een spot kan komen voor dit beeld. De skatebaan wordt dit jaar geplaatst op de JOP in de weken 16 t/m 21 (16 april t/m 19 mei) en van week 45 t/m 49 (3 november t/m 1 december) Over het plaatsen van de blokhut op de JOP is nog niets bekend. 6. Rondvraag Er is een folder gemaakt over Castenray; deze zal met een exemplaar van De Schans worden aangeboden aan nieuwe inwoners. 26 maart a.s. organiseert Heemkundig Genootschap een info avond óver de Diepeling; aanvang 19.30 uur in De Wis. 7. Sluiting De voorzitter dankt allen voor inzet en belangstelling en sluit de vergadering. Volgende openbare vergadering 28 april a.s.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 3