Het dorpsplein wordt een dorpsplein -3- De afgelopen jaren werd door veel inwoners van Castenray aangegeven dat het dorpsplein niet de functie heeft, die het zou moeten hebben. Het is niet echt een plein en daarmee ook geen ontmoetingsplek voor jong en oud, voor inwoners en passanten. Ontmoetingsplek De Dorpsraad heeft naar aanleiding van die signalen het idee ontwikkeld om het dorpsplein opnieuw in te richten en tot een echt plein te maken. Een plein dat samen met de historische linde voor het café van de Koster, het standbeeld van Thei Büddiger èn het nog te plaatsen H.Hartbeeld nabij de ingang van de kerk, past binnen de dorpskern en meer dan ooit de i centrale ontmoetingsplek van en voor het dorp moet worden. Ontwerp Met hulp van Roel Hoeijmakers en in overleg met de gemeente Venray is een ontwerpplan opgesteld. De kenmerken van het plan zijn de volgende: - het plein wordt zoveel mogelijk verhard; - midden op het plein moet een echte blikvanger komen; - het plein moet één geheel vormen met de omgeving, maar vooral met de voorzijde van de kerk en het pleintje met de lindeboom voor het café. De bomen, die nu op het plein staan worden vervangen door 3 Liquidambar. Verder worden de bomen, die aan de zuidzijde van de Lollebeekweg staan tussen de Horsterweg en de Pastoor Verheggenstraat vervangen door bolacacia's. Vervanging is noodzakelijk, omdat de huidige bomen vaak ziektes vertonen. Blikvanger Midden op het plein wordt een muurtje gemetseld met een doorsnede van 2 meter en een hoogte van 40 cm. Voorlopig komen er plantjes in, maar op termijn moet er een echte blikvanger komen. Ideeën zijn er volop. Genoemd zijn al: een waterpartij (al dan niet met fontein), een mooie grote boom, een standbeeld, een kunstwerk, etc. Voorlopig hebben we daar niet voldoende geld voor, maar dat geeft ons wel de gelegenheid om er met z'n allen goed over na te denken over wat die blikvanger zou moeten worden. Dus heeft u ideeën: meld het ons! Financiering De aanpassing van het dorpsplein wordt gefinancierd door de dorpsraad, ondermeer vanuit het leefbaarheidsbudget. Daarnaast ontvangen we ook nog een subsidie van 1.000,-- uit het fonds 'Kern met Pit'. - Zelfwerkzaamheid Geld voor de aanschaf van bestrating, materialen en plantgoed is natuurlijk maar één aspect. De werkzaamheden moeten ook nog worden uitgevoerd en daarvoor hebben we vrijwilligers nodig. De Dorpsraad doet dan ook een dringend beroep op alle inwoners om een steentje bij te dragen en een handje te helpen. Het plein is niet alleen van de dorpsraad of de mensen die er direct aanwonen. Het dorpsplein is van iedereen! Iedereen kan er straks van genieten en iedereen profiteert van de opwaardering van het centrum van ons dorp.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 3