-20- Het voorlopig bestuur is nu definitief en zal door het kerkbestuur gedelegeerd worden als beheerscommissie. Voorzitter H.Rieter Pastoor, Secretaris Hub Gooren, penningmeester M.Kuijpers, leden M. Jeuken en P.Rambags. Als leidster is benoemd Mej. Mien de Kuijper uit Horst, die in Y bezit is van diploma A en in Mei 1952 examen doet voor diploma B. Het meubilair werd besteld bij fa. J.Lennards Roermond. Voor het schot werd een plan gemaakt door Arch. Franssen Roermond. Voor de bestrijding der onkosten werd een rondgang gehouden voor granen (Castenray was toen nog sterk agrarisch. JS), welke ±f1000 opbracht. Ondertussen werd goedkeuring van Roermond verkregen. Het is de bedoeling om Maandag 3 Maart 1952 te beginnen. Aantal H. Communie 46.500, doopsels 24, sterfgevallen 3, Huw. 4. 1952 In Januari werd een rondgang georganiseerd voor Oostpriesterhulp ten bate van het missiewerk onder de katholieke vluchtelingen in Duitsland. Deze rondgang bracht op f448,- een grote hoeveelheid textiel, schoenen, enz. Voor hetzelfde doel werd nog een collecte gehouden die nog f160,43 opbracht. In Febr. werd oud papier verkocht waarvan de opbrengst bestemd is voor het raam op Y Priesterkoor. Opbrengst ruim f90,-. In Maart was de opbrengst voor Y zelfde doel f 100,-. Op 3 Maart had de opening plaats van de nieuwe kleuterschool in tegenwoordigheid van Mej. Spits, Rijksinspectrice v. h. kleuteronderwijs, het kerkbestuur, schoolbestuur en talrijke moeders. Na een inleidend woord door Mhr. Pastoor had de inzegening plaats van het lokaal, dat keurig is ingericht. Door deze inrichting is werkelijk in een behoefte voorzien, en de kleinen zijn enthousiast dat ze naar school mogen. Er zijn 37 leerlingen. 15 April is nu definitieve datum van het vertrek van onze goede kerkmeester Jos Duijkers met zijn gezin naar Canada. Op de vergadering van Y kerkbestuur van 16 Maart heerste een gedrukte stemming. "Scheiden tut weh. Aan Mgr. zou voorgesteld worden te benoemen als kerkmeester Sebastianus Willemssen. Aldus is geschied en Mgr. benoemde S. Willemssen tot kerkmeester. Dit jaar is de Paasrigilie gevierd in onze kerk volgens de nieuwe ritus die voorlopig voor driejaar is goedgekeurd. Paasrigilie begon Paaszaterdag om 11 uur s avonds, zodat de hoogmis om 12 uur kon beginnen. Schoolkinderen werden niet toegelaten. De kerk was goed bezet en de plechtigheid maakte veel indruk op de mensen. Op Zondag 11 Mei werd de processie naar Tienray gehouden. De deelname was werkelijk goed te noemen, en ook onderweg werd goed gebeden. Ook hier werd op Zaterdag voor Y. feest van Heren Hemelvaart (17 Mei) de wereldkindsheiddag gevierd. s Morgens H.Mis, waarna zegening der kinderen. j Middags vertelde Pater Moerel Witte Pater) over zijn missiegebied in Afrika, aan de hand van mooie gekleurde lichtbeelden. Zondag 18 Mei hield dezelfde Pater een missiepreek voor de groten, en collecte voor de missies der Witte Paters. Zr. Immaculie. Deze zuster van de Dominicanessen van AlbertUshof Venlo was vroeger onderwijzeres aan onze L. O. school In Juli zal zij naar Afrika vertrekken en komt in de week van 15 Juni afscheid nemen en rondgang houden langs de huizenRuim f250 werd bijgedragen voor haar reis.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 20