Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -19- Maandag 28 april: Lezing LGOG Venray over de archeologische opgraving aan De Hulst. Deze lezing, die voor iedereen gratis toegankelijk is, wordt gehouden in zaal "t Tref punt" Beukenrode Venray. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 7 mei: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden 9 As de buuëm aenslang valle, gón de struuk an t graöje. (Jongeren krijgen hun kans, als de ouderen uitvallen). 9 Doeëd bliëve öp enne caent. Heel zuinig zijn). 9 Aete as ennen haejmaejer. Heel veel kunnen eten). 9 Dén ien roêt duut, mikt zien vingers zwart. Wie met pek omgaat, wordt er mee besmet). 9 April koud en mei warm, geen boer wordt er arm. Voorintekening "Venrays verleden 1" Op maandag 2 juni zal tijdens een bijzondere vergadering van het Lokaal Historisch Platform Venray het eerste deel van "Venrays verleden" worden aangeboden aan burgemeester Waals. "Venrays verleden" is een boekwerk met cultuurhistorische bijdragen over Venray en omgeving, dat waarschijnlijk tweejaarlijks zal gaan verschijnen. In deze eerste uitgave hebben een twaalftal auteurs een historische bijdrage geleverd op diverse vlakken, zoals o.a. archeologie (waarbij ook het onderzoek aan De Diepeling beschreven wordt), bouwkunst, cultuur, politiek, kerk en onderwijs. Ook van ons heemkundig genootschap is een bijdrage over de jarenlange strijd om Klein Oirlo opgenomen. Het boek is genaaid gebonden in een stevige omslag in kleur en heeft een formaat van 15 x 23 cm. Het is rijkelijk voorzien van foto's en illustraties en telt 170 pagina's. Het historische boekwerk is te bestellen tegen een voorintekenprijs van 11,- per boek. Na het verschijnen van het boek geldt een prijs van 12,50, als er dan tenminste nog boeken te krijgen zijn. De uitgave telt namelijk slechts een beperkte oplage van ongeveer 375 stuks. Wij zijn bereid om voor u de voorintekening a 11,- te verzorgen. Hebt u interesse, neem dan vóór 25 april a.s. contact op met Jan Strijbos tel. 571677. Uit de parochiekroniek In Nov. (1951 JS) is eindelijk het schetsontwerp klaar gekomen voor het raam dat op Y Priesterkoor geplaatst zal worden. De totale kosten zijn f2000,-. Er ontbreken nog f500 aan. Deze zullen we trachten bijeen te krijgen door verkoop van oud papier. Op Vrijdag 16 Nov. werd een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een kleuterschool. Mej. Spits, Inspectrice van het kleuteronderwijs (die vroeger nog als onderwijzeres in onze school heeft gestaan) gaf een uiteenzetting over het goede van dit kleuteronderwijs. Een voorlopig bestuur werd gekozen, bestaande uit de Heren: Hub Gooren, Mart Jeuken, Mart Kuijpers en Piet Rambags. Als lokaal zal gebruikt worden een gedeelte van de grote zaal van het parochiehuis. Hierin zal een houten schot worden aangebracht. De totale kosten van inrichting worden geschat op ruim f3000,-

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 19