Twee bruidjes brachten een gelukwens ten gehore, waarna de schoolkinderen onder leiding van t hoofd der school een lied zongen (zoals gewoonlijk niet zuiver op toon), waarna het Mannenkoor zong met t meisjeskoor: Klapt in de handen, dat een enthousiast applaus verkreeg van de grote menigte die in t Parochiehuis bijeen was. Daarna was het woord aan kerkmeester Steeghs die in hartelijke woorden den jubilaris huldigde en als feestgave een bedrag toezegde van f 1200,- voor een nieuw gebrandschilderd raam. Na "Hij leve lang" door de zangkoren sprak de jubilaris een dankwoord en was er voor de aanwezigen gelegenheid om gelukwensen aan te bieden Aan de mannen en jongens werd een sigaar of cigaret aangeboden terwijl de Dames een andere versnapering ontvingen. De schoolkinderen ontvingen een reep chocolade. Prachtig en indrukwekkend feest Na zelf te hebben deelgenomen aan de Limburgse Bedevaart naar Lourdes van 29 Mei-6 Juni mocht ik op 10 Juni 1951 de Bedevaart leiden van onze Parochie naar Tienray (Klein Lourdes). De vroegmis was alhier om 7 uur en om 9 uur trok een lange stoet vanuit onze kerk naar Tienray. Er werd gebeden vanuit de kerk tot bij Van de Water. Dan van Vervoort tot bij Maes en tenslotte vanaf de spoorwegovergang tot in de kerk van Tienray. (De processie trok van de kerk over de oude weg naar Oirlo, tegenwoordig Matthiasstraat en Tunnelweg, via de nu hetende Lichtenbergweg en Nieuwen Kamp daar lagen de 'zandgatter' over de Valkenberg door wat nu de ontgrinding De Diepeling is, naar de spoorwegovergang. Deze lag toentertijd westelijk van de Molenbeek. Als de spoorlijn overgestoken was boog de weg richting Tienray. Bij de brug over de Molenbeek, niet ver van de Tienrayse kerk, werd de processie afgehaald door de pastoor van Tienray, vergezeld door zijn misdienaars, kerkmeesters en Tienrays Fanfare. De route liep grotendeels over onverharde wegen. JS) Het weer was uitstekend Na de hoogmis was er vrije tijd tot 12 uur. Onder het lof werden de gebeden verricht, voorgeschreven voor de jubile aflaat. (Na afloop der processie werd dit ook nog 1 x gedaan in onze eigen kerk). De terugtocht werd moeilijker omdat er ondertussen onweersbuien waren opgekomen. Toch viel het mee, doch er is minder gebeden onderweg. (Het schijnt dat de mannen tamelijk slecht hebben gebeden, ook op de heenreis naar T. Jammer!). Algemene intentie: 1) behoud en terugkeer van christelijke geest in onze gezinnen 2) priester- en kloosterroepingen 3) voor heilige priesters. Op 5 Juli had een bedevaart plaats naar Kevelaer per autobus. Er waren 34 deelnemers en deelneemsters. Als intentie werd aangegeven: het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze gezinnen. Door de pastoor van Castenray werd in Kevelaer de HMis opgedragen voor deze intentie. Wij zagen in Kevelaer de parochiekerk die door oorlogsgeweld heel erg beschadigd was, en nog niet was hersteld Op Zondag 8 Juli deden de kinderen de lste H.Communie 20 in totaal, 5 jongens en 15 meisjes. Op Zondag 15 Juli werd de plechtige herinnering der doopbeloften gedaan door 8 kinderen2 jongens en 6 meisjes. Pater Beeker S. V.D. uit Velden hield een preek voor zijn missie op Zondag 22 Juli. De collecte bracht op f 190,-. Prachtig! Gelukkig is weer iemand gevonden die bereid is om het kerkhof te onderhouden alsook het terrein rondom de kerk, n.l. Leo Willemssen-Linders. Het was in de laatste tijd erg moeilijk om de Jonge Boeren aan het werk te krijgen. Het lijkt wel alsof er geen offervaardigheid in die kerels zit. Tegen betaling waren ze misschien wel te krijgen, maar dan is het beter, dat alles gedaan wordt door één persoon. Voor het opmaken der graven is verschuldigd f 1 per graf, f 1,50 per 2 graven en f 0,50 per kinder graf Het resultaat is dan ook, dat met Allerheiligen het kerkhof een echt verzorgde indruk maakt.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 8