-10- Uit de parochiekroniek 25 April (1950) was een hijzonder drukke dag. Om half 7 begon de processiemis (St.Marcusdag), doch wegens het slechte weer (sneeuw en regen) kon de processie niet worden gehouden. Om 9 uur werden 2 huwelijken ingezegend Arts-Heidens en Heldens-Weijs). Om 10 uur plechtige hoogmis van dankzegging met drie Heren tot intentie van het gouden bruidspaar Joh. Rambags-Kuijpers. Jammer dat het weer spelbreker was. De aangebrachte versiering was al spoedig slachtoffer van regen en wind en sneeuw. 's Middags zou de koningin ons dorpje passeren bij gelegenheid van haar bezoek aan Limburg. Zondag 15 Oct. begon Triduum, korte herhaling van de Mariaweek van 5-12 Maart, gegeven door Pater Fide lis. De maand October is zeer rijk aan collectes. Na de Missietentoonstelling te Venray wordt actie gevoerd voor meer leden van St.Petrusliefdewerk, meer leden van Voortplanting des Geloofs. Verder is er een loterij ten bate van Pater Weijs S. V.D., die in Nov. naar de missie zal vertrekken, rondgang voor de RK Universiteit, voor Oostpriesterhulp. Donderdag 9 Nov. begon de voorbereiding voor de plechtige persoonlijke toewijding aan Maria op Zondag 12 Nov. Vrijdag 10 Nov. is Pater J. Weijs S. V.D. vertrokken naar de Missie van Flor es. Aantal communies in 1950 46.500 Huwelijken 7 Overledenen 8 lk. 5m. 2vr. Gedoopt 17 7j. 10m. Gevormd 65 52j. 33m. lste H.Communie 22 lOj12m. PI. H.Communie 19 lij, 8m. In October heeft onze kerk ten gebruike gekregen een prachtig gouden vijf stel: kazuifel, dalmatiek (liturgisch opperkleed van de diaken bij het assisteren in de mis JS), tuniek, koorkup{mmte\vOTmig priesterkleed JS) en schoudervelum (schouderdoek van de priester JS). Dit was reeds een vervroegd cadeau wegens het zilveren priesterfeest van de pastoor, dat in Maart 1951 zal gevierd worden. Het vijf stel is eigendom van pastoor. De laatste dag van 1950 en de eerste dag van 1951 werden op dezelfde wijze beëindigd en begonnen als bij de jaarwisseling 1949-1950. 1951 Het jaar begint goed, want van 16-19 Jan. zijn 10 meisjes van Castenray en KlOirlo naar retraite (dagen van geestelijke afzondering en gebed JS) geweest te Roermond. Als tegemoetkoming in de kosten (f 11) zullen leden van de retraitepenning f4 kunnen ontvangen. Ook dit jaar werden de lijdensmeditaties gehouden door een Pater Franciscaan. Is in het begin de opkomst heel goed, na enkele weken begint de belangstelling te verminderen. Broeder Julianus Martinus Philipsen) van Klein Oirlo is 14 Maart vertrokken naar Brazilië. Bij het afscheid nemen heeft hij een bedrag van f625,- verzameld Broeder Julianus behoort bij de congregatie van het Allerh. Sacrament (Brakkenstein - Baarlo). Als laatste herstelwerk is het terrein rondom de kerk onderhanden genomen. Door de mannen en jongens is de grond omgewerkt en gezuiverd van puinresten volgens aanwijzingen van een deskundige. Nieuwe beplanting werd aangelegd door P.van Well te Horst Ook de haag rondom het kerkhof werd vernieuwd, terwijl de hoog opgeschoten bomen zijn gerooid en nieuwe werden aangebracht.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 10