Vandaag, 26 maart, Informatieavond over De Diepeling in De Wis. Programma 19.30 uur: Opening 19.35 uur: Lezing met computerbeelden door mijnbouwkundige Ben Ahlers 20.25 uur: Pauze 20.40 uur: Lezing met computerbeelden door Henk Jacobs 21.30 uur: Gelegenheid tot het stellen van vragen 21.45 uur: Bezichtiging expositie 22.30 uur: Sluiting Costtnroy Vrijdag 28 maart: Opening tentoonstelling 'Wat Venray bewaarde'. Deze tentoonstelling is in 't Freulekeshuus te bezichtigen t/m 21 september. Woensdag 2 april: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 14 april: LGOG Horst - 'Deposities in de Maas' (archeologische vondsten in de Maas) Lezing door prof.dr. Nico Roymans. Maandag 14 april: Regionaal overleg Heemkundeverenigingen in 'het Paedje' te Baarlo. Aanvang 20.00 uur. Maandag 28 april: LGOG Venray- Lezing over archeologische opgraving De Hulst in zaal 't Trefpunt Beukenrode. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden Twieë stiele öp 'n kusse, daor lit d'n agenda tusse. Öp iemes net zó veul van öpan kunne, as öp n handvol vliëge. 0 Öw de haör van de ziël schraöje. "n Ej is 'n ej", zaej dn boër en toen snutte hij zich t dikste. Wie zich door de zemelen laat mengen, wordt door de varkens gevreten. Informatieavond De Diepeling Vanavond vindt in het gemeenschapshuis de informatieavond over de ontgrinding De Diepeling plaats. Om stipt 19.30 uur beginnen we met een kort openingswoord, waarna Ben Ahlers uit Tienray aan de hand van computerbeelden een inleiding zal houden over de geologie. Hij zal o.a. vertellen hoe de stenen van De Diepeling ontstaan zijn en hier terecht gekomen zijn. Om ongeveer 20.25 uur houden we een korte pauze en vervolgens zal Henk Jacobs uit Horst vertellen over zijn aan de Diepeling verzamelde collectie fossielen en agaten. Deze collectie is ook tentoongesteld, evenals archeologische vondsten en een assortiment 'Diepelingstenen'Verder kunt u een aantal prachtige foto's van De Diepeling bekijken. De firma Teunesen uit Gennep heeft een aantal kaarten beschikbaar gesteld van de nog op handen zijnde uitbreiding en van het eindplan. Uiteraard hopen we op veel belangstelling uit Castenray. Het is beslist de moeite waard!

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 11