-10- Stichting Heemkundig Genootschap Castenray l Woensdag 12 maart: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 26 maart: Informatieavond over de Diepeling in De Wis. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden Van baove boont, van oonder stroont. (Van de buitenkant lijkt het heel wat, maar het stelt feitelijk niets voor). Enne van de urste boks. (Een jongen die voor de eerste keer een lange broek droeg). Ien de kraom valle. (Van een kind bevallen). Enne löjje voerman spent liever uut as ien. Brengt maart storm en wind, de sikkel is de boer goed gezind. Uit de parochiekroniek Zondag 4 Sept. was de grote dagwaarop de E.H. Weijs (zoon van Gerard Weijs-v. Lipzig) zijn eerste H.Mis opdroeg in onze kerk. Door parochianen was een mooie versiering aangebracht. Erebogen stonden voor de kerk, bij P.J.Steeghs en bij het ouderlijk huis. Ook in de kerk was een stemmige versiering aangebracht. Om 9.30 u. vertrok de stoet vanaf de kerk, om den neomist af te halen. Voorop de Ruiterclub gevolgd door schoolkinderen, mannenkoor en Kerkelijk Zangkoor, kerkbestuur, bruidjes, misdienaars en geestelijkheid. Bij aankomst aan de kerk begonnen alle klokken feestelijk te luiden, terwijl het orgel machtige klanken voortstuwde langs de gewelven. Om 10 u. begon de Plechtige Hoogmis, met assistentie van Rector L. Wsijs als Diaken, Kap. Keijsers (Venray) als Subdiaken en H.Rieter Pastoor als Presbyter assistens. De feestpredikatie werd gehouden door den Pastoor. Het Zangkoor voerde een meerstemmige mis uit, terwijl na het Te Deum door het Mannenkoor een priestercantate werd gezongen met orgelbegeleiding. Het was een mooie dag, hoewel de zon ons wel wat al te overvloedige warmte deed toekomen. (Het was een van de warmste dagen in dit jaar). Vrijdag 9 Sept. werden alle inwoners opgeroepen voor een algemeen T.B.C.onderzoek, dat successievelijk in alle plaatsen wordt gehouden. De opkomst was zeer goed te noemen, wat er op duidt dat de bevolking doordrongen is van het grote nut en de noodzakelijkheid van zulk een onderzoek om de T. B. C. effectief te kunnen bestrijden. Maandag 12 Sept. kwam de H.E.Heer Deken van Venray de jaarlijkse kerkvisitatie houden, bij welke gelegenheid de Heer H. Goor en beëdigd werd als Kerkmeester. Aantal Doopsels 1949: 32 (23m. 9 j.) Overledenen 7 3v. lm. 3k. 1 in Indonesië H. Vormsel in stervensgevaar 2 Huwelijken 5 1sle H. Communie 18 Plechtige Communie 13 H. Communies 45.000 ticfjting fjeem&un&ig 6enootscf>ai Caste nrtrp

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 10