-8- lste H. Communie 14 7 j. 7 m. H. Communie 47.500 1949 Op 7 Maart werd een begin gemaakt met den opbouw van het nieuwe orgel. Wanneer het werk geen stagnatie ondervindt, dan is het mogelijk halfvasten, 27 Maart, het orgel in gebruik te nemen. Ondertussen is de vasten weer begonnen. De lijdensmeditaties worden gehouden door Pater Adriaan O.F.M., in deze contreien welbekend als de 'klokkenluider'. Op 12 Maart was het 60 jaar geleden dat de Heer Jacobus Geurts zijn loopbaan als kerkzanger begon, eerst te Oirlo (waartoe Castenray behoorde), later te Castenray. Op Zondag 13 Maart werd de jubilaris gehuldigd als een man die bijzonder heeft uitgemunt door getrouwheid in het bijwonen der repetities. Het feit dat de jubilaris werd begiftigd met het erekruis 'pro ecclesia et pontificemaakte een geweldigen indruk Op Zondag 27 Maart is het nieuwe orgel ingezegend door den Pastoor der parochie onder grote belangstelling der parochianen. Het werd ingespeeld door den Heer P. Horman uit Den Bosch. Na afloop werd door den Pastoor een koffietafel aangeboden aan Gebr. Verschueren, P. Horman en het 'orgelcomitéen de koster. Als nu het hoofdaltaar is geconsacreerd, dan is de kerk helemaal klaar. Op 18 Mei 1949 is de bisschop gekomen om het hoofdaltaar te consacreren. Assistentie werd verleend door de Z.E. Heren welke behoren tot de conferentie van het Dekenaat Venray. 16 Juni feest van Sacramentsdag hebben 12 kinderen op plechtige wijze hun doopbeloften hernieuwd en 18 kinderen hun lste H. communie gedaan. Op 16 Juni is door de Bisschop tot kerkmeester benoemd, Hubert Gooren in de plaats van Henri Emonts die niet meer benoembaar was, omdat hij woont in de parochie Horst. Op Zondag 28 Aug. werd door Zijn Hoogw. Exc. Mgr. Pessers S. V.D. de Eerw. Heer Jan Weijs tot priester gewijd in de kapel van het Missiehuis te Teteringen. Dit is de eerste priester uit deze parochie. De Pastoor der parochie was bij deze plechtigheid tegenwoordig. Tevens werd op deze Zondag in het Parochiehuis in de benedenzaal een tentoonstelling gehouden door de Missienaaikring. Een mooie collectie was hier uitgestald, zijnde het cadeau van 'de buurten van de parochie, aan E.H. J. Weijs aan te bieden bij gelegenheid van zijn eerste Plechtige H.Mis. In de grote zaal was een fancy fair op touw gezet, welke vooral des Zondags druk werd bezocht. Vooral het rad van avontuur had veel aantrekkingskracht. Zo fancy fair brengt veel werk mee, moet goed georganiseerd zijn en er moeten voldoende helpers en helpsters beschikbaar zijn. De gemaakte onkosten bedroegen ruim f600, - maar toch bleef een nettowinst van eveneens ruim f600,-welke ten goede komen aan de kerk en ook gedeeltelijk aan de Missienaaikring, die blijft doorwerken voor onze eigen kerk. Wij zoeken mensen met onder/bovengewicht die serieus willen aankomen/afvallen! NIEUWSGIERIG? Maak vrijblijvend een persoonlijke afspraak. Herbalife adviseur Janus Huijbregts 0478 58 93 25

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 8