Alweer een heerlijk gerecht van uw Versspecialist -14- Nieuwe campagne Reumafonds STbZZ [ReUITIOfOnClS Wie reuma heeft, moet veel missen Sterk in beweging Even een sms-je sturen, een blokje om met de hond, een maaltijd bereiden, je optutten voor een avondje uit. Normaalste zaak van de wereld, zou je zeggen. Maar niet voor mensen met reuma. Dagelijkse bezigheden zijn voor hen vaak niet vanzelfsprekend door de beperkingen die reuma met zich meebrengt. En hier gaat de nieuwe campagne van het Reumafonds dit jaar over. Met verschillende afbeeldingen, gegrepen uit het dagelijks leven, vraagt het Reumafonds aandacht voor reuma en de vergaande gevolgen van de ziekte op het leven van de patiënt. Want veel mensen realiseren zich niet hoe reuma iemands leven kan veranderen. De campagne is gekoppeld aan de landelijke collecteweek, 9 t/m 15 maart. Ruim anderhalf miljoen Nederlanders heeft reuma. Dat is één op de tien inwoners! Met andere woorden: iedereen krijgt er vroeg of laat in zijn omgeving mee te maken. Toch weten maar weinig mensen wat de ziekte precies inhoudt. Daarom brengt het Reumafonds reuma en de gevolgen van reuma zo breed mogelijk onder de aandacht. Duizenden vrijwilligers gaan in de week van 9 t/m 15 maart op pad om te collecteren voor het Reumafonds. Want het Reumafonds heeft geld nodig, veel geld. De collecte vormt een belangrijke bron van inkomsten voor het fonds. De opbrengst gebruikt het Reumafonds enerzijds voor de bestrijding van reuma en wel door de financiering van wetenschappelijk onderzoek om oorzaken te vinden en tot betere behandeling te komen. Anderzijds wil het Reumafonds mensen met reuma helpen de ziekte beter draagbaar te maken door voorlichting, individuele financiële hulp, aangepaste vakanties en het ondersteunen van patiëntenorganisaties. Afdeling Korfbal SVOC Reumafonts collecte De meisjes van afd. jeugd korfbal SVOC komen in de week van 9 t/m 15 maart bij u langs om de zakjes op te halen. Alvast bedankt. Coördinator Diny Classens Deze week in de aanbieding: Kippoot met vel Kalkoen vink Wildzwijnsham Lasagne Aanbieding geldig van 6 t/m 13 maart Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 09.00-18.00 uur, zaterdag 09.00-15.00 uur Venrayseweg 151 Horst tel.:0478-571251 Huisgemaakte Lasagne

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 14