/fl Stichting Heemkundig Genootschap Castenray ticking necmRunöig Castennrp -7- Woensdag 12 februari: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 26 maart: Infoavond Diepeling in de Wis. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden In de komende publicaties zullen we telkens een aantal oude boerenwijsheden, gezegden en spreuken, opnemen. Soms zijn ze in het dialect. We hopen dat u ze met plezier leest. Januari zonder sneeuw, maar met veel regen, brengt de boer geen zegen. Dansen de muggen in januaar, dan wordt de boer een bedelaar. Januari zacht, lente en zomer vruchtbaar wacht. "Aege volk trekt', zaej dn boer en hij kuste zienen os. Wie zien aege bewaart, bewaart gén rotte appel. Uit de parochiekroniek Juni 1947 is het 25 jaar geleden dat een priester in Castenray is gevestigd Tevens is het 25 jaar geleden dat de school geopend is en Mhr. Vollebergh benoemd werd tot hoofd der school. Een feestcomité werd benoemd, waarvan tot voorzitter werd aangewezen W. Tacken, oudste lid van 7 Kerkbestuur. Besloten werd aan het hoofd der school als feestgave aan te bieden een radio van 300,- Wegens het Ruiterfeest, dat op 1 Juni plaats had, werd de feestelijke herdenking uitgesteld tot 5 Juni. Om 9.30 uur zal de Hoogmis van dankzegging worden opgedragen en 's middags na het lof zal de huldiging van het hoofd der school plaats vinden. Dinsdag 17 Juni vernam ik te Venray bij den Wederopbouw dat onze plannen voor de kerk goedgekeurd zijn in Den Haag, zodat we nu eindelijk tot aanbesteding kunnen overgaan. Maandag 16 Juni vernam ik van architect Frcmssen dat Rijksmonumentenzorg een bijdrage geeft van f20.000 voor 7 herstel der kerk. Inmiddels is door Roermond goedkeuring gegeven voor het aanschaffen van een orgel van 10 registers, met mogelijkheid tot uitbreiding tot 15 registers. Deze is besteld bij Fa. Verschueren Heythuysen en zal kosten f1200,- per register. Donderdag 17 Juli 1947 te vier uur had de aanbesteding plaats voor heropbouw en uitbreiding. Ingeschreven werd door Peelen Horst voor f136.200,-; Engelen Tegelen voor f135.850,-; Nelissen Haarlem voor f 135.135, -; Gerats Blerick voor f133.350, -; Thunissen Heemstede voor f132.485, -; Haegens-Martens Horst voor f124.365,-; Gebr. Verstralen Venray f121.994,-. De gunning aan den laagsten inschrijver werd aangehouden tot de goedkeuring van den Wederopbouw is verkregen (Wederopbouw Den Haag). Na een week (24 Juli) kwam de volledige Bissch. Bouwcommissie in 2 auto s een kijkje nemen. Het resultaat was dat de Heren van oordeel waren dat de toren niet mocht gebouwd worden!!!! En dan te bedenken1. dat de Bissch. Commissie op de hoogte was van de datum der aanbesteding (waarom kwamen ze niet vantevoren?) 2. dat de Wederopbouw Venray reeds toewijzing had gedaan voor 7 benodigde hout en ijzer. De zaak scheen hopeloos. Architect Frcmssen moest zijn plan herzien en met de laagste inschrijver moest accoord gemaakt worden, over het bedrag dat in mindering moest komen. A

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 7