Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -13- In kaart brengen woningen en hun bewoners Twee van onze leden, Hay Strijbos en Hay Willemssen, zullen zich de komende periode gaan bezig houden met het verzamelen van allerlei gegevens omtrent de woningen en hun bewoners in Castenray. Dit houdt o.a. in het fotograferen van het huidige pand, het opvragen van foto s van voormalige panden, van de huidige bewoners en hun gezinsleden en van eerdere bewoners en hun gezinsleden. Verder wordt alle relevante informatie betreffende de woning en haar bewoners, zowel vroeger als nu, opgevraagd. Een klus van enkele jaren, dat spreekt voor zich. Maar hiermee kunnen we wel een schat aan gegevens over ons dorp en haar bewoners vastleggen. Wanneer is een woning gebouwd, wanneer eventueel gesloopt, wie heeft er allemaal gewoond, enz? Om op de verschillende vragen antwoord te kunnen krijgen, zullen alle woningen na afspraak bezocht gaan worden. Uiteraard lukt e.e.a. niet zonder uw hulp en we hopen dan ook op uw bereidwillige medewerking te mogen rekenen, waarvoor alvast onze hartelijke dank. Misschien is het ook mogelijk, om bij het huisbezoek wat foto' s bij de hand te hebben die betrekking hebben op Castenray. Er kan dan bekeken worden of ze geschikt zijn voor ons fotoarchief. We denken daarbij b.v. aan school-, trouw-, communie-, vormsel- en allerlei dorpsfoto's. U krijgt na uitleen weer alles netjes terug bezorgd. Archeologiecursus Vandaag 15 januari zullen Hay Willemssen en Hay en Jan Strijbos de eerste les bijwonen van een door het LGOG Horst georganiseerde archeologiecursus. In de cursus, die uit 4 lessen bestaat, wordt de bewoningsgeschiedenis van Noord Limburg behandeld. In de eerste twee lessen komt de prehistorie, van de eerste mensachtigen tot de Romeinse tijd aan bod, terwijl in de volgende twee lessen de Romeinse tijd en de Middeleeuwen behandeld worden. Na afloop van de cursus wordt op een nader te bepalen datum een veldbezoek gebracht aan een opgraving. De lessen worden gegeven in café 't Hukske te Meterik en duren telkens van 20.00-22.00 uur. De cursusdata zijn 15 en 29 januari en 5 en 19 februari. In verband hiermee wordt de op 5 februari geplande vergadering verschoven naar 12 februari. Uit de parochiekroniek Vanwege den kostersbond kregen wij bericht dat door de Pastoor van Terborg (Geld) een preekstoel ter beschikking was gesteld voor getroffen kerken. Deze preekstoel werd ons toegewezen en is Dinsdag 18 Maart in ons bezit gekomen. Voorlopig is de preekstoel ondergebracht in de schuur van de Hr.Jos Geerets. Twee en een half jaar na de bevrijding zijn dan eindelijk de herstelplannen van de kerk naar Den Haag verzonden ter goedkeuring. Zullen we dan eindelijk kunnen beginnen met bouwen? Hier volgen nog enkele foto s gemaakt in Mei 1947 van de verwoeste kerk Men kan duidelijk zien, hoe t gras wast in de kerk De tralies voor den ingang maken den indruk van een gevangenispoort. Ons Heemkundig Genootschap is voornemens om in samenwerking met het kerkbestuur bij gelegenheid van 70 Jaar Parochie later in het jaar een expositie te organiseren, waarbij o.a. de foto's, waar pastoor Rieter op doelt, te zien zullen zijn. Nadere informatie betreffende de inhoud en de datum van deze expositie volgt t.z.t. nog. ticfjtmg fjeem&unStg 6tnoot$cf>ai Castenrgy ■tó. ivhi

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 13