Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -7- Woensdag 8 jan. (vandaag): Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Belangrijkste agendapunt is de invulling van de informatieavond over de Diepeling op 26 maart a.s. Verder bekijken we of en hoe we enige aandacht kunnen geven aan het feit dat onze parochie in 2003 70 jaar bestaat. We stellen ons voor dat een echt grootse viering pas over 5 jaar bij het 75 jaar bestaan zal plaatsvinden. Daarnaast is er vandaag gelegenheid tot het bekijken van historische foto' s en/of films. Onderhoud wandelroute "t Broek Op zaterdag 28 december hebben we, als uitvloeisel van het eerder gebrachte werkbezoek met Staatsbosbeheer aan "t Broek, enig onderhoud gepleegd aan de wandelroute. Overhangende takken, die een obstakel vormden, werden weggezaagd en met name takken van braamstruiken, die tot ver over het pad groeiden zijn weggesnoeid. In de wandelroute komen een aantal zeer natte en moeilijk begaanbare gedeelten voor. Hier hebben we nog niets aan kunnen verbeteren. In samenwerking met SBB zullen een keer boomstammetjes bijgelegd moeten worden op plaatsen waar deze zijn weggezakt. Sommige natte gedeelten, zoals de overgang van het pad naar de paardenwei, zullen niet aangepast worden. Laarzen zijn in het gebied sowieso onmisbaar en dan ook ten zeerste aan te raden. Momenteel staat het water in het natuurgebied erg hoog en dat maakt een wandeling extra aantrekkelijk en avontuurlijk. Door het zachte weer beginnen planten, zoals de kamperfoelie, weer blaadjes te krijgen en ook de waterviolier laat haar gevederde blad alweer zien. De komende maanden zal de prachtige natuur weer geleidelijk in al haar schoonheid ontluiken. Geniet er gerust eens van. Tentoonstelling in 't Freulekeshuus Op vrijdag 10 januari vindt de opening plaats van de tentoonstelling Geloof in Kunst". In het museum worden de werken van de prijswinnaars getoond van een door het bisdom Roermond uitgeschreven wedstrijd. Het bisdom wilde een antwoord krijgen op de vraag, of hedendaagse kunstenaars ook nog, net als eertijds hun voorgangers, geïnspireerd raken door de christelijke boodschap. Het resultaat kunt u gaan zien van 11 januari t/m 16 maart. t Freulekeshuus is geopend op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00-17.00 uur. Uit de parochiekroniek Het jaar 1947. Van 10-12 Jan. Triduum voor jeugd van 7de klas tot en met 17 jaar als voorbereiding van oprichting congregatie gegeven door Z.E. Pater Smithuis C.ss.R. Beide Triduums zijn goed geslaagd. 18 Febr. is de vierde Prinses geboren, in den nacht van Maandag op Dinsdag om 2.24 u. In dien zelfden nacht werd een zoon geboren in Castenray bij Piet Smulders en s middags (18 Febr. een dochter bij Jan Knijpers. In feestelijken optocht zijn beide kinderen naar de kerk gebracht om gedoopt te worden. De schoolkinderen met rood-wit-blauw en oranje. Daarachter een versierde wagen (Willem Barentsz, een overblijfsel van den Vastelaovendoptocht te Venray, daags te voren). De ruiterclub was ook vertegenwoordigd met 7 ruiters en verder nog talloze belangstellenden. Iets onvergetelijks voor Castenray. Bij dit schrijven zijn een tweetal krantenknipsels, waarschijnlijk uit het Dagblad voor Noord Limburg, bijgevoegd. Ze hebben de volgende inhoud: ticfjting fccm&unSi'g Cenootscfia; Castenray tv ui

Castenrays dorpsblad De Schans | 2003 | | pagina 7