Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -3- Woensdag 8 jan. 2003: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Voornaamste agendapunt is de invulling van de informatieavond over de Diepeling. Vergaderdata 2003 8 jan. - 5 febr. - 5 maart - 2 april - 7 mei - 5 iunï - 3 juli - 3 sept. - 1 okt. - 5 nov. - 3 dec. De cursief gedrukte en onderstreepte vergaderdata zijn voor alle leden van onze stichting bedoeld. De overige vergaderingen kunnen door iedereen bezocht worden, maar zijn heel in het bijzonder bedoeld voor degenen die zich met een bepaald onderwerp bezighouden, dat voor die datum geagendeerd staat. Het zijn dus een soort themawerkvergaderingen. Eveneens is dan gelegenheid om wat uitgebreider foto1 s en andere zaken te bekijken en hierover te praten. Nieuw lid Wegens het opzeggen van het lidmaatschap door Wim Jeuken en eerder al door Truus Tacken waren een tweetal vacatures binnen ons genootschap ontstaan. In tenminste één daarvan is voorzien door het toetreden van Hay Willemssen uit de Matthiasstraat tot onze stichting. Hay is geboren en getogen in Castenray, is van voor de Tweede Wereldoorlog en bestuurlijk door de wol geverfd middels diverse functies in verenigingen en instanties. Belangrijk voor onze groep is het feit, dat de Castenrayse geschiedenis in al haar facetten zijn bijzondere interesse geniet en dat hij ons dorp en haar bewoners een warm hart toedraagt. We zijn dan ook erg blij dat Hay onze groep komt versterken en we wensen hem een lange, zinvolle en prettige tijd toe binnen onze stichting. Hopelijk kunnen we binnenkort onze groep nog verder uitbreiden. Informatieavond over de Diepeling Op woensdag 26 maart 2003 organiseert onze heemkundegroep een informatieavond over de ontgrinding en toekomstig natuurgebied "De Diepeling". Deze informatieavond vindt plaats in gemeenschapshuis "De Wis" en is een tegemoetkoming aan allen die de eerder gehouden informatiemorgen op het terrein van de Diepeling door omstandigheden niet konden bezoeken. De avond begint waarschijnlijk om 19.30 uur. Verdere informatie volgt nog. Veldkruis Lollebeekweg In een nog vrij recent verleden stond aan de Lollebeekweg vlakbij Piet Steeghs een mooi veldkruis. Toen Toon Steeghs op die locatie een woning bouwde, heeft hij het veldkruis weggehaald en het is I nooit meer teruggeplaatst. Volgens onze gegevens betreffende dit veldkruis is het in 1938 geplaatst. De reden van de stichting van het kruis is ons niet bekend. Misschien kan iemand ons hierover informatie verschaffen tel. Omdat ons dorp zeer karig bedeeld is met veldkruisen en -kapellen, van beide hebben nog we slechts één, zijn we voornemens in samenwerking met de Stichting Kruisen en Kapellen weer een kruis aan de Lollebeekweg terug te plaatsen. Op de oude locatie kan niet meer, maar de hoek van de Lollebeekweg en Steegkamp lijkt ons een uitgelezen locatie. Graag vernemen we uw reactie op dit plan, want we willen binnenkort hierover contact opnemen met de gemeente en met de Stichting Kruisen en Kapellen. De laatste is reeds op de hoogte van het plan. 571677 ticfttmg fjeem&unSi'g 6enootsc tostenrqy

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 3