en onder deskundige leiding van b.v. het KL Instituut voor de inrichting van Kleine Landschapselementen noodzakelijk onderhoud verrichten. Staatsbosbeheer zal hiervoor de contacten gaan leggen. Bij de kikkerpoel langs de Lollebeek lag oorspronkelijk een botanisch bijzonder 'weitje'. Dit zal weer teruggebracht worden, zodat b.v. puntwederik en koekoeksbloemen zich daar weer volop kunnen ontwikkelen. Met een bosmaaier en wat hulp van de schoolkinderen kan ook deze klus relatief gemakkelijk uitgevoerd worden. Toegankelijkheid van het gebied Het pad van de wandelroute is deels zeer moeilijk begaanbaar. We zijn het er over eens, dat het een enigszins avontuurlijke route moet blijven, maar enkele delen verdienen enige aanpassing. Zo is er op het laatste stuk van de route een zeer modderig traject, waar een aantal boomstammetjes moeten worden toegevoegd, zodat ook de wat ouderen de route kunnen belopen. Eveneens moet in een enkele omgevallen boom, die over het pad ligt, de zaag gezet worden, zodat een kleine doorgang ontstaat en er niet te moeilijk klauterwerk verricht hoeft te worden. In de kerstvakantie gaan we met een aantal mensen wat zaag- en snoeiwerkzaamheden uitvoeren. Visvijver en schaatsbanen in ere herstellen Deze plannen zijn er al langer, maar de uitvoering strandt vooralsnog op geldgebrek. Aan het uitbaggeren hangt natuurlijk een behoorlijk prijskaartje en ook daarna moeten regelmatig maatregelen genomen worden, om verlanding te voorkomen. We gaan nu bekijken, of er subsidiebronnen aangeboord kunnen worden, zodat deze grote wens eindelijk een keer in vervulling kan gaan. Velen hebben nog de 'oude' situatie van de visvijver met waterlelies en gele plomp duidelijk voor ogen. Plaatsen van informatieborden We hadden eigenlijk de bedoeling, om van de wandelroute een soort educatief leerpad te maken, met op enkele plaatsen informatiebordjes over b.v. historie, flora en fauna. Dit stuit evenwel op bezwaren van de kant van Staatsbosbeheer. We streven er nu naar, om bij het begin van de wandelroute, waar je langs de Castenrayse Loop gaat, een groot informatiebord met plattegrond geplaatst te krijgen. Hierop zou enige beknopte informatie gegeven kunnen worden en nummers op de plattegrond zouden in een nieuw te maken folder kunnen verwijzen naar wat uitgebreidere toelichting over een en ander. U ziet, plannen genoeg, waarvan enkele op korte termijn en andere op langere termijn verwezenlijkt moeten gaan worden. Hebt u nog suggesties ten aanzien van dit prachtige natuurgebied, geef ze dan a.u.b. door aan een van de leden van de werkgroep, te weten: Namens de Dorpsraad: Robert Cox Castelostraat 10 tel. 571589 Herman Theeuwen Pastoor Verheggenstraat 9 tel. 571812 Namens Heemkundegroep: HenkDinghs Castelostraat 19 tel. 571823 Jan Strijbos Castelostraat 32 tel. 571677 Als Heemkundig Genootschap zijn we bezig zoveel mogelijk informatie te verzamelen over 't Broek. Diverse personen hebben ons reeds verteld over het turfsteken, het 'schanse' maken, de visvijver, de aanleg van de schaatsbanen, het schaatsen, enz. Met enkele mensen gaan we nog praten. Nu zoeken we nog foto's bij de verschillende artikelen en we vragen daarvoor uw hulp. Hebt u nog fotomateriaal van "t Broek, dan willen we dat graag scannen en kopiëren. Elke foto die betrekking heeft op t Broek, ook recente foto' s, kunnen we gebruiken. U krijgt alles weer netjes terug. Wie helpt? Tel. 571677. Uit de parochiekroniek Vorige week kon u lezen over de evacuatie van de Castenrayse bevolking en de bevrijding door de Tommy's. De pastoor keerde met zijn huishoudster terug uitTienray. Hiermee vervolgen we. .f

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 3