Fanfare DORPSKLANK Castenray 25 jaar jong. j faafare I I I <e& mnms ki a nk j castenray 21 november is het precies 25 jaar geleden dat in Castenray de Fanfare Dorpsklank werd opgericht. Op zaterdag 23 en zondag 24 november zal op gepaste wijze dit ZILVEREN JUBILEUM worden herdacht. Het ontstaan van de Castenrayse Fanfare is te danken aan het initiatief van de Dorpsraad, die door middel van een enquête in verband met de leefbaarheid in kleine kernen informeerde naar de wensen van de inwoners. Hieruit bleek dat een "Blaaskapel" zeer hoog scoorde. Via een oproep in het plaatselijk dorpsblad "De Schans" konden geïnteresseerden zich opgeven om een deuntje mee te blazen in de op te richten Blaaskapel. Begin maart 1977 hadden zich reeds een 15 tal personen gemeld en op vrijdag 18 maart 1977 werd de eerste bijeenkomst gehouden. Inmiddels was het aantal belangstellenden al opgelopen tot 30 personen. Er werd een werkgroep samen gesteld, hierin namen zitting; Piet Arts, Wim Classens, Theo Jacobs, Jan Ra m bags, Wiel van Rensch en Toon Stiphout, zij gingen informeren bij de Fanfare van de Kronenberg die nog niet zo lang geleden was op gericht, hoe men het beste te werk kon gaan. De Dorpsraad zorgde voor de kontakten met de Gemeente Venray. Van de Gemeente kreeg men het advies om een Fanfare op te richten in plaats van een Blaaskapel, dit in verband met de geldende subsidie-regelingen. 13 mei 1977 was weer een bijeenkomst, hierbij was ook Jan Bartels uit Meerlo aanwezig die zich bereid verklaarde de opleiding en de muzikale leiding op zich te nemen. De werkgroep besloot een voorlopig bestuur samen te stellen, dat op een openbare dorpsraadvergadering bevestigd zou worden. Het voorlopige bestuur bestond uit; Piet Emonts, Hay Philipsen, Bert Philipsen, Piet Poels, They Seykens Piet Steeghs, Jan Strijbos, Pierre Strijbos, Jan Thielen Arie van Veldhuizen en Mart Wismans. Hun voornaamste taak was het zorgen voor geldelijke middelen voor het benodigde instrumentarium. 25 juni 1977 werd de "lokale aktiedag" via een bliksemaktie werd maar liefst fl. 30.000.- bij elkaar gehaald. Er werden toen 28 blaasinstrumenten en slagwerk besteld bij de firma Schenkelaars in Eindhoven. 21 november was vervolgens de officiële oprichtingsdatum van Fanfare Dorpsklank. Het definitieve bestuur werd gevormd door; Jan strijbos,(voorzitter), Pierre Mennen, (secretaris), Piet Steeghs, (Vice voorzitter), en de bestuursleden Piet Arts, Piet Kuipers, Hay Philipsen, Wiel van Rensch. Pennigmeester buiten het bestuur werd Piet Emonts DORPSKLANK WAS GESTART Inmiddels zijn we 25 jaar verder. Muzikaal heeft Dorpsklank bewezen heel wat aan te kunnen, in ras tempo promoveerde men van de 4e afdeling naar de afdeling Ere en men behaalde vele wimpels en kampioenschappen met als hoogtepunt het behalen van het Wereldkampioenschap in de afdeling Uitmuntendheid tijdens het Wereld Muziekconcours te Kerkrade in 1993. Muzikale leiders van de fanfare waren, Jan Bartels uit Meerlo, Jac Kessels uit Neerkant, Rene Lebens uit Born, Rolf Prejaen uit Linne, en zeker niet te vergeten de voor Dorpsklank legendarische dirigent CHRIS CUPPEN uit America waar mee de fanfare gigantische resultaten scoorde.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 3