-10- TJit de Parochiekroniek 1944-1945 23 Jan. was voor onze parochie de dag van de levende Rozenkrans. Van 9 u. s morgens tot 9 u. 's avonds werd het Rozenhoedje gebeden in de gezinnen. Om de 10 minuten begon een ander gezin te bidden. Op 4 Febr. overleed kerkmeester Friesen, die op 8 Febr. onder zeer grote belangstelling ten grave gedragen werd Op 10 Febr. werd door Mgr. benoemd als kerkmeester dus tevens als lid v. 7 schoolbestuurHenri Emonts, voorzitter KA. f Katholieke Actie JS) afd Mannen. Het veertigurengebed wordt weer, evenals vóór 1940, gehouden met de Vastenavonddagen, niet meer met kerstmis. Katholieke Actie afd mannen en vrouwen komt in actie. Van 21 t/m 24 Maart werd door aalmoezenier Loonen een ontwikkelingsweek gegeven voor mannen en vrouwen. De lessen werden gegeven in het Parochiehuis, om 4 u. voor vrouwenom 6.30 u. voor mannen. Goedgeslaagd Maandagavond 27Maart werd door Z.E. Pater van Manresa een recollectie bijeenkomst om te komen tot geestelijke inkeer en overdenking JS gehouden voor oud-retraitanten. Op 29 en 30 Maart werd door Z.E. Pater Bessems Montfortaan een cursus gegeven tot inleiding in 7 volle leven voor meisjes boven 18 jaar. Alle meisjes die er voor in aanmerking kwamen, hebben aan dezen cursus deelgenomen en waren zeer tevreden. Op 18 April is P.Steeghs, kerkmeester 57 jaar, hertrouwd onder grote belangstelling. HMis om 10.30 u. met assistentie. Het kerkbestuur werd niet ter bruiloft uitgenodigd Als kerkmeester is P.Steeghs ook lid van 7 schoolbestuur, maar zelfs 2 leden van 7 onderwijzend personeel kregen geen kennisgeving. De collecte voor de Koloniale Missie, gehouden op Pinksterdag, heeft opgebracht de som van f 255,-. Een deputatie van 7 Kerkel. Zangkoor legde aan het kerkbestuur de vraag voor: "Is het niet de geschikte tijd om geld bijeen te brengen, om te zijner tijd een orgel te kurmen kopen voor onze parochiekerk? De leden van het Zangkoor hebben beschikbaar gesteld een bedrag van f862,50. Het kerkbestuur heeft dit plan goedgekeurd en besloten werd dit plan ten uitvoer te brengen en het geld dat bijeengebracht werd, te beleggen in stukken van Nederland, totdat de tijd komt, dat tot aankoop van een orgel kan worden overgegaan. Het comité van actie bestaat uit Voorz. Kerkbestuur, de vier kerkmeesters Jos Duijkers, Hein Emonts, PJ.Steeghs, W. Toeken en vier leden van 7 Zangkoor JacGeurts, Henri Knijpers, Jan Knijpers en Piet Philipsen (besluit van 8 Juni 1944). Volgens Bisschoppelijk voorschrift wordt van 15 -18 Juni een boetetriduüm gehouden. Dit Triduüm zal geleid worden door den Z.E. Pater Braun S.J. Op Zondag 23 Juli werd door den Pastoor namens Mgr. den zending tot KA. verleend aan 5 propagandisten. Drie propag. hadden reeds uit hemden van Mgr. zelfde zending ontvangen. In onze parochie werd een centrum van het Apostolaat des Gebeds opgericht. Het diploma van oprichting is gedateerd 16 Juli. Een aparte groep van de schoolkinderen is eveneens gevormd Ingeschreven werden 291 leden en 60 kinderen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 10