werden de grondsporen gemarkeerd, gefotografeerd en in kaart gebracht. Ook de vindplaatsen van potscherven, vuursteenafslag en een stenen pijlspits werden nauwkeurig ingetekend. De foto s zijn van recente datum en geven een beeld van o.a. de opgravingen die we samen met de Archeologische Werkgroep Venray op het terrein gedaan hebben. Ook hebben we de heer Henk Jacobs uit Horst bereid gevonden een deel van zijn collectie "Diepeling-stenen" tentoon te stellen. Al 12 jaar verzamelt hij stenen bij de ontgrinding aan de Diepeling en inmiddels heeft hij talloze fossielen en bijzondere stenen in zijn bezit, die het bekijken meer dan waard zijn. Speciaal zijn verzameling agaten zal de aandacht trekken. Agaat is een hard en meestal gestreept gesteente, dat uit kiezelzuursoorten bestaat. Geslepen en gepolijst krijg je een zeer fraaie siersteen. Fossielen zijn versteende overblijfselen van planten en dieren, of afdrukken ervan in gesteente. Zo treffen we veel fossiele schelpdieren aan en fossiele zee-egels. Hieruit blijkt dat miljoenen jaren geleden het gebied waar wij nu wonen uit zee bestond. Over het geologische aspect van de Diepeling (ontstaan en samenstelling der aardlagen) zal de heer Jacobs een korte toelichting geven. Al met al een unieke gelegenheid voor de Castenrayse mensen, om iets meer te weten te komen over een toekomstig natuurgebied, dat ons dorp aan de noordoostzijde begrenst. Met 't Broek aan de zuidwestkant zijn we dan begiftigd met twee schitterende stukken natuur. We hopen op goed weer en een ruime belangstelling uwerzijds. Uit "De Knuppel" van april 1950, een uitgave van de afdeling Castenray van het Limburgs Thuisfront. Beste vrienden, Onze taak begint zo langzamerhand te eindigen. Eerstdaags zitten er weer drie op de boot en dan blijven alleen Ger Martens en Antoon Dinghs over in de Oost. Wij blijven echter verschijnen totdat ook jullie hier zijt. Ondertussen is de eerste helft van April al weer voorbij, maar in de fe helft zal het nog druk zijn hier.Zo is 25 April al een heel drukke dag. xs Morgens is St.Marcusprocessie, om 9.00 uur zijn er 2 trouwparen (Mien en Lei Heidens van Schoor) en daarna is om 10.00 uur plechtige Hoogmis voor het gouden bruidspaar Joh. Rambags-Kuijpers. En "s middags omstreeks 6 uur zal Hare Majesteit de Koningin bij gelegenheid van haar bezoek aan Limburg ook door Castenray komen. Beste vrienden, na April komt de schone Meimaand, de maand van "Moeder Het zal wel niet nodig zijn om jullie op te wekken om in die maand iederen dag te denken aan Moeder Maria en haar te eren door het Rozenkransgebed Jullie weet immers maar al te goed hoezeer je Hare hulp nodig hebt. Op de lste Mei zal ook het nieuwe schoolgebouw worden ingezegend Dat zal een hele verbetering zijn en ik denk dat de kinderen met veel meer animo de school zullen bezoeken. Beste vrienden, Gods zegen! Tot de volgende maand H.Rieter, pastoor. P'aasperikelen. Woensdag 12 April was het op de boerenbond weer eieren leveren. Drie man sterk stond men klaar om de mensen zo vlug mogelijk weg te helpen. Het was echter al 9 uur en er was nog niemand geweest met zijn eieren. Eindelijk kwamen er echter een paar afzakken met een tas halfvol, de ander met een half emmertje. Ik weet niet wat het is zei Handrie al en ook Philipse Sjaak snapte er niks van. Ze meenden toch allebei dat ze de mensen toch altijd redelijk goed geholpen hadden, maar waar bleven dan hun klanten? Tenslotte kwam echter de aap uit de mouw. Het was Pasen geweest en volgens oud gebruik waren op die dag dan klaarblijkelijk niet zo weinig eieren genuttigd Direct aan de consument geleverd zonder tussenhandel, gekookt en wel. Volgens een opgave die ons van bevoegde zijde werd verstrekt, zouden alleen in de Straat 3588 stuks eieren in die dagen zijn geconsumeerd Degenen die zich mogelijkerwijze zouden interesseren voor gespecificeerde cijfers kunnen deze ten allen tijde bij de redactie inzien.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 4