ingezet met een Heilige Mis. Na de Heilige Mis volgde een keurig verzorgde koffietafel die alle eer werd aangedaan. Hierna gaf een pater Franciscaan uit Venray een tweetal conferenties. Als eerste werd een godsdienstig onderwerp behandeld, als tweede de leer van socialisme, communisme en liberalisme. Duidelijk werd uiteen gezet hoe deze in de verschillende landen opgang vondenTegen twaalf uur werd geëindigd met de Jonge Boerengroet en het lied "Aan U o Koning der Eeuwen Onze vereniging kan met genoegen terugzien naar deze geslaagde dag. De Secr. Ver. Jonge Boeren. PECHVOGELS Dezer dagen wilde de landbouwer P.J.S. alhier gaan dorsen. Vanwege de drukke werkzaamheden werd dit vlot aangepakt en begaven ze zich met twee wagens naar de roggeberm. Zij werden nogal zwaar geladen. Alleen jammer dat de weg zo slecht berijdbaar was. Toen ze enkele honderden meters op de terugweg waren, was de voorste wagen al aan het scheejzakken. De voerman van de laatste wagen zou letten op de voorste indien de lading zou gaan vallen. En dat leef niet uit. De voerman nummer twee wilde nog tegenhouden maar kwam te laat. De lading lag er. Op hetzelfde moment hoorde hij achter zich een gekraak. Verbijsterd keek hij om en tot zijn schrik zag hij dat zijn eigen wagen het voorbeeld van nummer een gevolgd had. Doordat hij niet op zijn eigen paard kon letten, had deze de draai te kort genomen en met een wiel in de sloot raakte. DOE WEL EN ZIE NIET OM!!!!!!!/!! Dezer dagen reed de molenaar zijn fiets in puin. Zelf kwam hij er nogal goed af. Hij rijdt intussen alweer op een nieuw karretje rond Als hij nou maar garantie heeft op zijn nieuwe fiets. Het paard van W. G. meende dezer dagen aan de start te staan. De draaien werden weer in volle ren genomen. We zeggen maar zo: "Hij verkoos de vrijheid" Woensdag 2 okt.: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Vrijdag 27 sept: Officiële opening van de tentoonstelling "Zichten en gezichten uit Venray" in 't Freulekeshuus te Venray. Vanaf zaterdag 28 sept. is deze tentoonstelling voor iedereen te bezichtigen, 't Freulekeshuus is geopend op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 17.00 uur. 't Casels Broek In samenwerking met de Dorpsraad willen we bekijken, of we de wandelroute niet kunnen opwaarderen. Zo zou er iets gedaan moeten worden aan de toegankelijkheid, want op plaatsen is de route na hevige regenval en bij hoog water niet te belopen. Verder zouden enkele informatieborden de wandelroute interessanter kunnen maken. Een tijd geleden hebben we met natuurhistoricus Joof Theeuwen bekeken welke werkzaamheden er verder verricht zouden moeten worden en daarbij kwam o.a. naar voren dat de kikkerpoelen te weinig in de zon liggen. Eveneens willen we bekijken of de Lollebeek weer in de oude loop zou kunnen worden teruggelegd. Er is een afspraak gemaakt met Staatsbosbeheer om e.e.a. ter plekke te bespreken. Ons Heemkundig Genootschap wil alle wetenswaardigheden over t Broek op papier gaan zetten. Daarvoor arrangeren we gesprekken met diverse mensen die ons van de nodige informatie kunnen voorzien. Weet u ook iets interessants over A Broek te vertellen, of hebt u nog oude foto s van b.v. het roeien of het schaatsen op het Broek, neem dan a u.b. even contact met ons op. Tel. 571677. Er is een kleine werkgroep geformeerd, die zich bezig gaat houden met zaken betreffende xt Broek. Vanuit ons genootschap hebben Henk Dinghs, Wim Jeuken en Jan Strijbos hierin zitting. Bij hen kunt u terecht voor het verstrekken van interessante informatie. Vanuit de Dorpsraad zijn Robert Cox en Herman Theeuwen lid van de werkgroep.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 16