Hermans gemaakt beeldje, dat nu als voorbeeld gediend heeft voor het prachtige bronzen beeld op ons dorpsplein. Echter, 1989 was ook het jaar dat Thei getroffen werd door een ernstige ziekte. Hij moest het noodgedwongen wat kalmer aan doen, maar liet zijn verdere leven en vooral het plezier daarin niet vergallen door deze ongeneeslijke ziekte. Nog 7 jaren genoot Thei met volle teugen van zijn kinderen, kleinkinderen, muziek, zang, voetballen, de natuur en het mollen vangen in de weilanden van de boeren En zijn vrouw was al die jaren zijn grote steun en toeverlaat. Op 10 september 1996 kwam er een einde aan het meer dan vruchtbare leven van onze dorpsgenoot Thei Büddiger. Typerend voor Thei waren enkele van zijn laatste woorden: "Of er een hemel is dat moet ik maar afwachten, maar ik heb mijn hemel hier alvast gehad." We moeten het doen zonder deze unieke volkskunstenaar, die met zijn karakteristieke schaterlach, zijn voordrachten en liedjes zo velen een welkome afleiding heeft bezorgd. Als inwoners van Castenray mogen we blij, dankbaar en trots zijn dat SV Castenray Thei heeft verkozen als blijvende herinnering aan het bestaan van de vereniging en als eerbetoon aan deze bijzondere supporter, die nog duizend maal meer was dan dat. SV Castenray en Thei, zeer bedankt!! Uit "De Knuppel" maart 1950 - uitgave van de afdeling Castenray van het Limburgs Thuisfront. Toneelgroep Vondel- beknopt overzicht speelseizoen 1949-1950. Op 24 April werd door enige afgevaardigden deelgenomen aan de landdag te Roermond, 31 Juli landdag in Den Bosch waar verschillende sprekers het woord voerden op toneelgebied Voorts hebben we nog kunnen genieten van prachtig toneelwerk. In October werden toneelavonden georganiseerd door de federatie en wel te Leunen en Lottum, waaraan ook de medewerking is verleend door onze toneelgroep. Daar geen tijd wis voor repetities werd volstaan om deze avonden te omlijsten met zang. In November werd het speelseizoen geopend met het detectiefspel "De Eenzame Hoeve Een spel welk zeer goede krachten vereist, maar wat overigens wel de nodige spanning meebrengt. Op 2 en 5 Febr. '50 volgde het prachtige spel "Liefde op de Boerderij", waaraan ook een drietal dames hebben meegewerkt. Dit spel, voor elk wat wils, schijnt, volgens de geruchten, ook bij de ouderen zeer goed in de smaak te zijn gevallen. De uitverkochte zalen hebben dit bewezen. Er kwamen zelfs bloemen uit het publiek, welke door de Geestelijk Adviseur op zo 'n mooie wijze de toneelgroep werd aangeboden. Bovengenoemd toneelwerk zal dan aanstaande Zondag 19 Maart, half vasten, voor de derde maal worden opgevoerd Wij nemen de vrijheid, U allen nogmaals voor de opvoering uit te nodigen en U tevens te verzekeren iets goeds, met gezonde humor te zullen zien. In verband met het late aanvangsuur n.l. 8 uur wordt men vriendelijk verzocht tijdig aanwezig te zijn, daar precies op tijd begonnen wordt. Ditmaal zonder zang enzonder pauze. Uw aanwezigheid wordt zeer op prijs gesteld en danken U reeds bij voorbaat. Cursus in klein fruit. Maandag 6 Maart werd er in café Verhei jen gestart met een cursus in klein fruit. Deze heeft wel lang op zich laten wachten, maar eindelijk is het dan zover. Er waren 25 cursisten aanwezig. We twijfelen er niet aan, met als lesgever A. Vissers uit Leunen aan het hoofd, zal deze cursus tot een goed einde gebracht worden. Harry Willemssen is intussen weer uit het ziekenhuis ontslagen. Op Zondag 5 Maart werd alhier de viermaandelijkse recollectiezich afzonderen om te komen tot geestelijke inkeer JS) gehouden voor de bestuursleden van de kring Venray. Deze recollecties worden gehouden tot nauwere samenwerking te komen met Kajotters, K.A.B. en studenten en tevens voorbereidingen om de taak van bestuursleden zo goed mogelijk te vervullen. Deze recollectie werd

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 15