-17- R.K. Basisschool 'De Stek' Castenray 4 september 2002 Notulen: algemene ouderavond "vragenhalfuurtje Ouderraad" Wilbert Classens stelt zich voor als de nieuwe voorzitter van de Ouderraad. Wilbert legt uit dat de Ouderraad een ondersteunende en adviserende functie heeft voor de MR en voor het team van onderwijskrachten en tevens de belangen van de ouders behartigd. Vraag: waarom is er geen overblijfregeling mogelijk? Er is bijna geen vraag naar en er zijn nauwelijks vrijwilligers voor. Hierdoor is het niet mogelijk om een overblijfregeling op te zetten. vraag: kan het schoolreisje anders en leuker voor de kinderen? Wilbert geeft aan dat dit al een agendapunt is voor de volgende OR vergadering. Dionne geeft toe dat het schoolreisje van afgelopen jaar te vol zat en te zwaar beladen was. Het team vindt dat er een educatief gedeelte in moet zitten, daarnaast kan er ook iets leuks met de kinderen gedaan worden. Bij het uitstapje met de onderbouw wordt met de volgende punten rekening gehouden; In de buurt, beperkte kosten, een passend thema. vraag: kan de OR zich sterk maken voor vrije dagen met de kermis volgend jaar (aansluitend aan de grote vakantie) De OR kan alleen een advies aan het team geven, maar kan moeilijk beoordelen wat hierin het standpunt is van alle ouders. Er wordt geen nieuwe enquête hierover gehouden. De OR is gekozen door de ouders en mag dus namens de ouders hierover een advies uitbrengen naar het team. vraag: zijn de OR vergaderingen openbaar? Volgens het huishoudelijke reglement zijn de vergaderingen niet openbaar, wel kunnen er vooraf vragen ingediend worden. - vraag: kunnen ouders verplicht worden om in de tuin de werken of om te oberen? Het is voor de school een groot financieel voordeel dat dit door de ouders gebeurt en de Wis heeft de helpende verenigingen ook hard nodig. Volgens Dionne kunnen de leerlingen ook geen werkzaamheden verrichten omdat daar absoluut geen tijd voor is. Dit wordt een agendapunt voor de volgende OR-vergadering. Dionne verteld aan de ouders dat haar is opgevallen dat deze school beschikt over een kundige en aktieve Ouderraad. Het financiële overzicht van afgelopen jaar ligt ter inzage. Hierna bedankt Wilbert iedereen en sluit deze avond af. o*derr%

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 17