-11- Eugène Laudy en Hans Truijen. Ook onze parochiekerk kan bogen op 3 schitterende glas-in-loodramen. In 1952, al snel na de herbouw van de door oorlogsgeweld verwoeste kerk, werd bij gelegenheid van het zilveren priesterfeest van pastoor Rieter (van 1941-1953 hier pastoor) het middelste raam geplaatst. Dit raam is gemaakt door de bekendste Limburgse glazenier Charles Eyck, die zijn opleiding genoot aan de kunstacademie te Amsterdam. In fraaie kleuren beeldde hij het lijden en de dood van Christus uit met onderaan het offer van Melchisedech en Abraham die zijn zoon Isaak wil offeren. De beide andere ramen zijn in 1958 geplaatst. Toen bestond onze parochie 25 jaar en vierde pastoor Geurts (1953-1962) tevens zijn zilveren priesterfeest. Deze beide ramen zijn vervaardigd door Hans Truijen, die opgeleid werd aan de Jan van Eyck-academie te Maastricht. Ze stellen de geboorte en de verrijzenis van Jezus Christus voor. Alle 3 de ramen werden als jubileumcadeau aangeboden door de Castenrayse parochianen. Mogelijk dat bij de lezing ook dia' s getoond worden van deze ramen. De overige LGOG-lezingen in 2002 zijn: Maandag 21 oktober: Sporen van moderne architectuur in Venray - H.Vriens. Maandag 18 november: Limburgse klokken en hun makers - P.Mestrom. Maandag 16 december: De Limburgse pastoor - A.Jacobs. Alle lezingen zijn voor iedereen gratis toegankelijk, dus ook voor niet-leden. Ze worden alle gehouden in zaal "Het Trefpunt" in verpleeghuis Beukenrode (Beukenlaan 1 Venray) en beginnen om 19.30 uur. Zaterdagmiddag 5 oktober: Algemene Ledenvergadering van het LGOG Kring Venray in de Hof van Overloon. Tentoonstelling "Zichten en gezichten van Venray" Van 28 september t/m 29 december is deze tentoonstelling te bezichtigen in Venray in Museum 't Freulekeshuus. Deze expositie toont foto's van gebouwen, straten, buurten, maar bovenal mensen in hun dagelijkse bezigheden uit Venray en de kerkdorpen. De foto's komen uit de privécollectie van Jan van der Putten, die ook wekelijks in 'Teel en Maas" een oude foto publiceert. Openingstijden museum: woensdag, zaterdag en zondag van 14.00-17.00 uur. Uit "De Knuppel" van febr.1950, uitgave van de afd. Castenray van het Limburgs Thuisfront. Op woensdag 8 Febr. was de feestvergadering van de afd. Jonge Boeren. Ruim 7 uur opende de voorzitter Jac. Philipsen met het gebed voor Jonge Boeren en Tuinders, heet vervolgens alle aanwezigen welkom en sprak zijn voldoening uit over het groot aantal aanwezigen op deze avond. Vervolgens werd het Limburgs Boerenlied gezongen onder leiding van H.Kuijpers. Als punt 3 volgde de koffietafel en deze werd alle eer aangedaan. Na afloop hiervan volgde het jaarverslag, waaruit bleek dat er heel wat werk verzet is dit jaar. Als verrassing bracht de Geest. Adviseur nog enkele lichtbeelden op het witte doek. Als onverwachte gast kwam nog een Pater uit de missie. Jammer dat vanwege gebrek aan tijd deze niet meer aan het woord kon komen. Dit zal echter een volgende maal gebeuren. Voor afwisseling bracht L. Roelofs nog enkele voordrachten welke met een daverend applaus en een dikke sigaar werden beloond. De Geest. Adviseur, aan het woord gekomen, dankte de leden voor de steun die hij in het afgelopen jaar van hen heeft mogen ontvangen. In verband met de candidaatstelling Prov. Staten wilde Dhr. Achten niet het woord om daardoor mogelijk ongenoegen te voorkomen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 11