Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -10- Woensdag 2 okt.Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Schenking Van Mia Duijkers-Wismans ontvingen we een prachtige Duitse veldtelefoon uit 1938. Deze werd door de Duitse verbindingsmilitairen in een bakelieten kistje meegevoerd naar het slagveld, om ter plekke contact te kunnen onderhouden met hun op veilige afstand verblijvende bevelvoerende officieren. Mia, heel hartelijk bedankt en we zullen ook dit historische voorwerp voor onze gemeenschap bewaren en bij gelegenheid tentoonstellen. Van diverse personen krijgen we regelmatig mooie, oude foto's aangeboden, waarvoor onze hartelijke dank. Open huis bij de Diepeling Op zaterdag 5 oktober houdt grindbedrijf Teunesen in samenwerking met de Castenrayse Dorpsraad en de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray voor alle inwoners uit ons dorp een informatiebijeenkomst bij de ontgrinding aan de Diepeling. Er zal onder meer getoond worden, hoe het productieproces in zijn werk gaat en uiteraard krijgt u informatie over de toekomstplannen. Er zijn al enkele uitgewerkte ideeën welke bestemming de enorme waterplas en omliggende beplanting na de beëindiging van het ontgrindingsproces zou kunnen krijgen. Ook het geologische en archeologische aspect zal op 5 oktober a.s. nader belicht worden. Verdere informatie over tijdstip e.d. volgt nog. Registratie vaandels Ons Heemkundig Genootschap heeft 3 oude vaandels in bewaring. Het zijn de verenigingsvlaggen van de Jonge Boeren, de KJV en Octopus '71, alle 3 verenigingen die reeds lang opgeheven zijn. Onlangs zijn deze vaandels door enkele medewerkers van het Sociaal Historisch Centrum voor Limburg gefotografeerd en geregistreerd, om t.z.t. samen met een heleboel andere Limburgse verenigingsvlaggen in boekvorm te worden samengevat. Heel bijzonder vond men het feit, dat van de verenigingsvlag van de Jonge Boeren de originele ontwerptekening van de toenmalige meester Vervoort is bewaard gebleven. Reeds langere tijd zijn we op zoek naar nog andere vlaggen van opgeheven verenigingen en organisaties uit Castenray. Zo is bij de viering van 50 jaar parochie in 1983 naar wij menen ook de vlag van de Derde Orde tentoongesteld. Mogelijk waren er nog andere verenigingsvlaggen te zien. Deze zouden bij iemand thuis of ergens anders opgeborgen moeten liggen. Wie kan ons hier informatie over geven? (tel. 571677) Maandag 16 sept: Vergadering Lokaal Historisch Platform Venray in Ontmoetingscentrum De Kemphaan. Aanvang 20.00 uur. Lezingen LGOG Venray Op maandag 16 sept. houdt de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. de eerste lezing van het seizoen 2002/2003. Mevr. M.Paris-Vankan zal dan spreken over de Monumentale Glaskunst. Bekende namen van glazeniers zijn o.a. Charles Eyck, Joep Nicolas, Henri Jonas, Géne Eggen, ticf)t»ng fjeemfcunSig ©enootsc^a Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 10