_14_ 'Camp Warehouse'Kabul, 19-08-'02 Hallo luitjes van het Castenrayse landgoed, Wanneer bij jullie de eerste wekkers worden uitgedrukt, Jan V. zijn brommertje start, de meeste chauffeurs alweer op weg zijn en de agrariërs weer op de trekker klimmendan zit ik hier zo'n kleine 5400 km. Verderop en 2 14 uur eerder waarschijnlijk alweer te zweten (dat gaat hier heel gemakkelijk tussen 08.45 en 18.00) Tussen de baarden, burhka's, uitlaatgassen, zandzakken, en druk tuuterende auto's, juist ja Kabul leeft! Ik zit hier op Camp Warehouse'tezamen met Duitsers, Italianen, Denen, Noren, Spanjaarden, Roemenen en een handjevol Nederlanders. In totaal doen er nu zo ong. 20 landen mee aan ISAF. Het eten word steeds beter en douchen kan ook zolang er water is. Er zijn verschillende barretjes (van elke nationaliteit tenminste 1) en ook wat winkeltjes waar je o. a. drinken, eten, toilet artikelen ed. kan kopen Wat doen wij hier? International Security Assistance Force, heeft ten eerste.niets te maken met 'Ehduring freedom" van de Amerikanen, ISAF is voornamelijk bedoeld om de nationale regering te assisteren bij het uitvoeren van haar taken, en opleiden van nationale politie en leger eenheden. Waar houden wij (Korps Commando Troepen) ons voornamelijk mee bezig force protection stoer kijken) intell gathering stiekem kijken), dit zijn natuurlijk brede begrippen met een groot grijs gebied. We rijden veel patrouilles door het hele ISAF gebied (Kabul en omstreken) we gaan kijken bij militaire complexen, en brengen regelmatig observatie posten uit om het e.e.a. te monitoren/ in de gaten te houden of in kaart te brengen. En wanneer the shit hitsthe van, of we dan ook nog even de NL ambassade willen evacueren die bijna midden in Kabul-city ligt. Aardige jongen die ambassadeur, en er zit ook nog wat personeel (M/V) van buitenlandse zaken. We zijn daar steeds vaker te: vinden, natuurrijk om het evacuatie plan fijn te slijpen omdat we het professioneel willen aanpakken en misschien een klein beetje omdat het eten daar beter is!!! Ook doen we steeds meer aan VIP begeleiding van allerlei "belangrijke" bobo's en generaals, ondergetekende is volgende week bodyguard van een NL commandeur dus dit is de grootste kans om even op tv te komen, we zullen zien Waarschijnlijk niet want de pers is ISAF zo'n beetje vergeten. Over het algemeen is bevolking vriendelijk de situatie rustig op wat incidenten na. Zo denk je een rustig dagje te hebben, maar dan gebeurt er weer ergens wat en dan gaan we dus weer op onderzoek en bevind je je van het een op het andere moment tussen wat locale personen die minder brij met ISAF militairen zijn en dit ook graag laten merken. Maar daarvoor zijn we ook hier en het breekt de dag een beetje zullen we maar zeggen. Wanneer ik terug kom zal ik proberen om niet de locale gewoonten van alhier mee terug te nemen want dan word het verkeer een behoorlijke chaos, (we hebben ons al goed aangepast wat dat betreft) is de positie van de vrouw of op het land in de zon met burhka of in de kattenbak van een auto, word er van ze verwacht toch wel zo'n 15 kinderen te baren, komen er ook zit- cq hangplaatsen op het dak of aan de zijkant van alle bussen, gaan automobilisten midden op een drukke rotonde onder hun auto liggen sleutelen, zit de locale supermarkt en een zeecontainer langs de weg, komen er galgen op het trapveldje te staan (een groot gedeelte hiervan worden reeds gebruikt als schommel) en hangt het vlees van de slager lekker buiten in de zon tussen de vliegen alvast wat voor te bakken. Ik hoop dat bij jullie iedereen alle kermissen en bruiloften heeft overleeft, nog proficiat Ivan& Ellis en Björn Melanie. Rick Cindy nog proficiat met de kleine, en voor diegene die nog moeten bevallen, succes! Alle S VOC '01 ers succes met het nieuwe seizoen (er zullen wel wat minder kaarten vallen nu) en de rest van de verenigingen natuurrijk ook (paard, pony, handboog, biljart, korfbal, line dance, lvb, carnavals, dames-heren jongerenkoor, toneel, creatief met kuik, joekskapel, fanfare, ben ik nog wat vergeten? Verder de groetjes aan iedereen en in het bijzonder aan de bewoners van de Tunnelweg 1vriendjes en vriendinnetjes en een bepaald iemand uit Arnhem. Tot ergens tussen 26 okt en 10 nov. Marcel Dinghs (Tz) - t

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 14