Uit "De Knuppel" van februari 1950. 1 u Dit periodiek was een uitgave van de afdeling Castenray van het Limburgs Thuisfront. Woensdagavond na aankomst van Jan Peeters toog thuisfront en het mannenkoor naar zijn ouderlijke woning om hem welkom te gaan heten. In gesloten formatie ging het op weg. Het mannenkoor bracht eerst het Wilhelmus ten gehore, waarna de voorzitter van thuisfront namens bestuur en leden hulde bracht voor alles wat Jan gedaan heeft in Indië voor ons. Hierna bood hij namens thuisfront een toepasselijk cadeau aan. Hierna bracht het mannenkoor "Mijn Limburg", waarna Dhr. Vollebergh namens heel het dorp een welkom thuis toeriep en hem proficiat wenste met zijn behouden thuiskomst. Ook bood hij zijn gelukwensen aan aan Moeder, broers en zusters. Hierna volgde het mannenkoor met "Langzal hij leven"en "De Zilvervloot" Daarna dankte Jan hartelijk voor alles wat ze voor hem gedaan hadden in Indië alsook voor deze avond. IJs Op de ijsbaan (in het Broek JS) hebben de liefhebbers van schaatsenrijden hun hart nog weer eens kunnen ophalen. De eerste Zondag dat er ijs was, viel het toch nog tegen, omdat het nog maar heel eventjes sterk genoeg was. Het duurde dan ook niet lang of hier en daar viel er wel eentje door en toen was het volgens de politie lang genoeg en gaven het bevel de baan direct te ontruimen. Velen gaven hier gehoor aan, maar een stel kwajongens reed rustig door, ook toen het bevel nog eens werd herhaald. De dikste der twee agenten zou dan eens tot straffere maatregelen overgaan en stapte het ijs op. Dit liep echter niet zoo best af want goed en wel op de baan, zakte hij er tot zijn middel door. Dit was natuurlijk juist iets voor de belhamels, maar toen ze het gezicht van de agent eens goed bekeken hadden, vonden ze het toch maar raadzamer om het hazenpad te kiezen. Maar de dag daarna en ook nog langer was het ijs sterk genoeg en konden de liefhebbers rustig zwieren. Biljartclub "De Ketsers Deze maand komt er een eind aan de competitie en de successen vallen nogal mee. Het A vijftal staat in het midden van de ranglijst klasse A. De B staat op de vijfde plaats. Maar deze spelers hebben de beste prestatie geleverd; ze hebben n.l. de wisselbeker gehaald in klasse B. Deze kreeg de club die haar gemiddelde het meest opvoerde; hartelijk proficiat jongens met het behaalde succes. Deze spelers hebben dus het volgende jaar deze beker weer te verdedigen en naar wij hopen met succes. De C2 en Cl staan 2-4 op de ranglijst. De ene C had met wat geluk en wat minder zenuwen best kampioen kunnen worden, maar het volgend jaar nog maar eens geprobeerd. Al met al niet zoo 'n slechte prestaties van onze spelers. Vriendschappelijk heeft C2 een wedstrijd tegen Horst 1 gespeeld en deze werd zeer eervol verloren. Er waren partijen bij met een of twee punten verschil. Dezer dagen spelen onze A en B ploeg tegen Horst, wat normaal een dikke overwinning wordt. De uitslagen van onze A zijn deze maand: IJsselstein De Ketsers 2-3; Merselo De Ketsers 1-4; Venray(Schellen) De Ketsers 3-2. Dat er meer wordt gedaan dan gebiljart, bewees welde feestavond die we dezer dagen gehad hebben, De dames zowel als de heren waren present. Deze had dan ook een heel aangenaam verloop; volgens de dames moesten er meer van zulke avonden gehouden worden. Dat op dit terrein ook wat gepresteerd kan worden, bewezen de lege borden en glaasjes wel. Voor deze keer zullen we het hierbij laten, dan geven we de volgende keer de eindstand en nog wat van de persoonlijke kampioenschappen van Venray. Hieraan mogen ook enkele spelers van ons meedoen. Tot een volgende keer dan. Burgerlijke Stand. Geboorten: M.Emonts-Spreeuwenberg: dochter.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 10