-2- Even onder de aandacht - Vreemde valuta en travellercheques moeten 3 werkdagen vantevoren besteld worden. - Contant geld vanaf een bedrag van 4.500,- moet 3 werkdagen vantevoren besteld worden. - Met gebruik van uw pinpas kunt u bij de geldautomaat 1.250,- per week pinnen. - Met uw pinpas kunt u voor een bedrag van 5.000,- per week betalen. Intermediair prijst 'flashy' Rabobank I De Rabobank is één van de meest flashy hightech banken in de wereld, schrijft Intermediair in het laatste nummer. De bank is volgens het weekblad 'de beste, de meest innovatieve en modernste bank van de wereld'. Die status dankt de Rabobank aan de coöperatieve structuur en internet. Paul Frissen, hoogleraar bestuurskunde aan de KUB in Tilburg, verklaart de onwikkeling en succes uit de coöperatieve structuur. "Maar weinigen beseffen hoe eigentijds en postmodern. 360 banken ontplooien immers beduidend meer initiatieven dan één hoofdkantoor". Dat de Rabobank meer dan andere banken aandacht schenkt aan zorg voor lokale gemeenschappen, het milieu en derde wereld verschaft haar volgens Frissen sympathie in deze postmoderne wereld. En dan is de Rabobank ook nog eens de beste bank ter wereld, vindt Jacques Sijben, hoogleraar geld, krediet en bankwezen van de KUB. "De Rabobank is de enige handelsbank met een Triple-A status. Dat betekent dat de bank zo een sterke solvabiliteit (een groot eigen vermogen in verhouding tot risicodragende kredieten en beleggingen) heeft dat het één van de veiligste banken is die er bestaat. Dit dankt de bank ook weer aan de coöperatieve structuur. Anders dan beursgenoteerde grootbanken zijn er bij de Rabobank geen aandeelhouders die de winst afromen. Alle winsten gaan linea recta terug in de bank en worden aangewend voor nieuwe bankactiviteiten". Thema overlijden op www.rabobank.nl Wat zijn de financiële gevolgen voor het gezin als een van beide partners onverhoopt komt te overlijden? En wat moet geregeld worden met betrekking tot bank- en verzekeringszaken? Voor het antwoord op deze vragen kunt u voortaan terecht op de Rabobanksite. Informatie en een checklist maakt u wegwijs in zaken als de Algemene nabestaandenwet, het nabestaandenpensioen en formaliteiten die spelen rondom een sterfgeval. De rekenmodule brengt inkomsten en uitgaven in beeld als een van beide partners wegvalt. De uitkomsten worden in cijfers en grafieken weergeven en gekoppeld aan relevante producten zoals de overlijdensrisicoverzekering en de gezinsuitvaartverzekerïng. 'Overlijden' staat op www.rabobank.nl onder het thema 'Leven'. 'Bankbreed' op Omroep Venray De volgende uitzending van Bankbreed wordt uitgezonden op zondag 14 juli tussen 11.00 en 12.00 uur. In deze uitzending komt het onderwerp 'beleggen' aan bod. Omroep Venray is te ontvangen via de kabel op 87.5 Mhz en via de ether op 90.2 Mhz. Heeft u vragen of opmerkingen over bankzaken die u graag in Bankbreed besproken zou zien? Stuur dan een e-mail naar info(Q)vmw.rabobank.nl of naar info@omroepvenray.nl Rabobank Venray Meerlo- Wanssum Rabobank Nieuwsbrief

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 2