-9- Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Schenkingen Naar aanleiding van de onthulling van de herinneringspaneeltjes kwam er een gift binnen van 50. We danken de gulle gever heel bijzonder, want met dit bedrag kunnen we een deel van de totale organisatiekosten voldoen. Van de familie Martens kregen we een fraaie, oude, houten kist, waarin vader Engelbert Martens tijdens de Eerste Wereldoorlog (1914-1918) als soldaat zijn spullen bewaarde. Onze hartelijke dank hiervoor! Van Mart Arts ontvingen we eenzelfde bijl, als we voor de expositie geleend hadden bij privé- museum 'Oorlog in de Peel' uit Melderslo. Met deze bijl konden elektriciteitskabels tot 20.000 volt worden door gekapt. Mart, zeer bedankt voor deze gift! Eveneens gaat onze grote dank uit naar Jan Martens, die de laatste tijd niet alleen verschillende keren hand- en spandiensten verleend heeft, maar ons heemkundig genootschap ook voorzien heeft van diverse historische materialen. Van hem kregen we onlangs een huls van een brandbom uit de Tweede Wereldoorlog. In de huls monteerde de familie Martens een klepel en deze 'gong' werd in de perenboom gehangen. Tegen schafttijd liet moeder Martens de gong horen en kwamen de kinderen naar huis om te eten. Zeer bedankt, Jan! Van Martien Duijkers ontvingen we twee kleurkopieën van een kaart uit 1652 van Venray en omgeving. Deze kopieën werden vele jaren geleden als kerstpresentje aan de werknemers van Rank Xerox verstrekt. Het origineel van deze ooit door Jacques Muiier getekende kaart bevindt zich in het Haupt Staatsarchiv te Düsseldorf. Ook Martien danken we zeer voor deze kaarten. Lof voor onthulling herinneringspaneeltjes Nog steeds bereiken ons, vooral van buiten Castenray, veel complimenten voor de stijlvolle en waardige wijze, waarop de beide paneeltjes onthuld werden. Er is veel lof voor het programma, de organisatie en de afsluitende tentoonstelling. Uit de reacties blijkt dat de onthulling veel impact heeft gehad en dat Castenray zich op een uitermate positieve wijze heeft gepresenteerd. We waren nog vergeten te vermelden dat ook LI-radio met een rechtstreeks interview, dat bij een van onze leden werd afgenomen, aandacht heeft gegeven aan de plaatsing van de paneeltjes. Ook de piloot van het in Klein Oirlo verongelukte vliegtuig, de nu 79 jarige William Hickson, telefoneerde vanuit Nieuw Zeeland met de familie Van Staveren uit Veulen, die hem toentertijd onderdak bood. Hij liet iedereen hartelijk groeten en gaf te kennen, dat hij het erg op prijs stelde dat op deze manier zijn twee gevallen kameraden geëerd werden. Hij was zeer geroerd door het initiatief en met zijn gedachten zou hij tijdens de onthulling weer in Castenray zijn. We zullen binnenkort een documentatiemap met o.a. foto's van de onthulling naar Nieuw Zeeland sturen. Ook de ambassades van Australië, Canada en Groot Brittannië ontvangen een verslag van de onthulling van de herinneringspaneeltjes. ticfiting fjeemftunötg 6enootscf)ai Castenrg-p r+* ÏZ, I f*l*, '«I1

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 9