Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Onthulling herinneringspaneeltjes en expositie te Castenray Morgen, donderdag 6 juni 2002 (D-Day), zullen in Castenray 2 paneeltjes onthuld worden die moeten herinneren aan het feit, dat er tijdens de Tweede Wereldoorlog aan de rand van ons dorp twee vliegtuigen neerstortten, waarbij in totaal 8 geallieerde bemanningsleden om het leven kwamen. De plaatsing van de paneeltjes gebeurt op initiatief van de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray. Het eerste paneeltje wordt door Jan Martens en Ivan Maes onthuld in Klein Oirlo op de hoek van de Valkenberg en de Diepeling. De ceremonie, die muzikaal wordt opgeluisterd door het Dameskoor en de heren van het Kerkelijk Zangkoor (en daarvoor zijn we hen zeer dankbaar!!), begint om 19.30 uur met een toespraak van de voorzitter van het Heemkundig Genootschap. Verder zal ook de voorzitter van de Dorpsraad een woordje doen en lezen enkele kinderen van de basisschool zelfgeschreven gedichten voor. De ceremonie wordt afgesloten met het spelen van de Last Post door Jolanda Classens. Naast onder andere de Bond van Wapenbroeders zijn ook een tiental leden, waaronder onze dorpsgenoot Geert Künen, van Santa Fé aanwezig. Deze uit 30 personen bestaande vereniging beijvert zich met het instandhouden van geallieerde legervoertuigen uit de Tweede Wereldoorlog. Tien van deze indrukwekkende voertuigen gaan a.s. donderdag de colonne auto's en fietsen vooraf, wanneer deze zich verplaatst naar de tweede locatie, helemaal aan de andere kant van Castenray, waar een herinneringspaneeltje onthuld wordt. Bij het veldkapelletje op de hoek van de Lollebeekweg en de Oosterbosweg/Meterikseweg zal ook de Venrayse wethouder Lei Heidens een toespraak houden. Na afloop van de ceremonie is er in gemeenschapshuis De Wis voor iedereen een gratis kop koffie of thee. Hier kan ook een expositie bezichtigd worden over de beide vliegtuigongelukken- Naast o.a. een aantal (lucht-)foto's, krantenartikelen en door Jan Martens geschonken vliegtuigonderdelen, heeft het Heemkundig Genootschap nog enkele uitrustingsstukken van de Nieuw Zeelandse piloot William Hickson, die een van de verongelukte vliegtuigen bestuurde. Deze zijn onlangs geschonken door de familie Maes en daarvoor zijn we hen uiteraard zeer dankbaar. Op deze manier blijven ook deze historisch waardevolle spullen voor de Castenrayse gemeenschap behouden. Van de heer Peeters uit Broekhuizen hebben we o.a. de laars van Hickson in bruikleen. De onfortuinlijke piloot verloor deze tijdens de crash. Op één laars en één kousenvoet zwierf J& -3- ticfjtmg fjeemfcunStg fcenootscfap Cqstertrqy

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 3