-15- Aan alle inwoners van Oirlo en Castenray, In onze publicatie van vorige week berichtten wij u, dat wij tb.v. de financiering van de uitbreiding met de nodige nieuw- en verbouw van sportpark "Heesakker" een aantal financiële acties op touw zouden zetten, waaronder als eerste de uitgifte van obligaties. Wat is een obligatie? Een obligatie is in feite een schuldbekentenis van de ene partij aan de andere partij. De ene partij leent dus een bepaald bedrag van de andere partij, die daarvoor een waardepapier ontvangt ten bewijze van de ter leen gegeven gelden. Op dat waardepapier staan o.a. de voorwaarden vermeld, waaronder de obligatie wordt uitgegeven, zoals het bedrag van de lening, de eventuele rentevergoeding, wanneer en hoe het geleende bedrag wordt terugbetaald e.d. Voorwaarden van de door SVOC'01 uit te geven obligaties: - De door SVOC'01 uit te geven obligatie is een renteloze obligatie, d.w.z. dat degene, die een obligatie koopt, geen rente ontv, geen rente ontvangt voor het uitge-leende bedrag, doch t.z.t. het uitgeleende bedrag sec terug kan ontvangen; - De totale uitgifte bedraagt 35.000,--, verdeeld in 700 obligaties van 50,-- per stuk; - De terugbetaling van de obligaties geschiedt door uitloting in 12 gelijke, jaarlijkse termijnen. De eerste uitloting vindt plaats in 2005; de laatste dus in 2016; - Een uitgelote obligatie is tegen inlevering opeisbaar tot uiterlijk een jaar na uitloting. Is een uitgelote obligatie binnen de gestelde termijn niet opgeëist, dan vervalt deze aan SVOC'Ol; - Van de uitgelote obligaties zal direct na uitloting melding worden gemaakt in o.a. de beide dorpsbladen; - De uit te geven obligaties staan niet "op naam" doch "aan toonder", zijn (uniek)genummerd en voorzien van de handtekening van de voorzitter, secretaris en penningmeester van SVOC'Ol. Verkoop obligaties: - De obligaties zullen huis aan huis te koop worden aangeboden door leden van SVOC'Ol, die duidelijk geïnstrueerd zijn en die eventueel nog bij de aspirantkoper levende vragen kunnen beantwoorden; - Het startsein van de verkoop van de obligaties zal a.s. zondag tijdens de SVOC-dag gegeven worden middels verkoop bij opbod van de eerste obligatie; - In de twee daarop volgende weken(de laatste week van mei en de eerste van juni) zal middels de huis- aan huisactie iedere Oirlonaar en Castenrayer in de gelegenheid worden gesteld zich in het bezit te stellen van een of meerdere obligaties; - Met het kopen van een of meerdere obligaties maakt u het SVOC i.s.m. Sportstichting Oirlo/Castenray dus mede mogelijk de nodige fondsen voor de uitbreiding bij elkaar te krijgen, zonder dat daarvoor dure leningen moeten worden afgesloten. Verkoop bii opbod eerste obligatie: Zoals hiervoor vermeld zal de eerste obligatie(een speciaal exemplaar) bij opbod worden verkocht tijdens de eerste SVOC-dag a.s. zondag 26 mei. Deze bijzondere actie bevelen wij dan ook van harte aan bij onze sponsors, andere Castenrayse en Oirlose bedrijven en overige belangstellenden. Aan de uiteindelijke koper van deze obligatie zal extra veel publicitaire aandacht worden gegeven. Wilt u dus de gelukkige bezitter worden van dit unieke exemplaar, zorg dan dat u er bij bent als er geboden moet worden. De verkoop bij opbod van deze eerste, speciale obligatie zal rond 17.00 uur plaatsvinden. Wij hopen u hiermede voldoende te hebben geïnformeerd over de obligatie-actie, die in belangrijke mate mede moet bijdragen aan het bekostigen van de uitbreiding van sportpark "Heesakker", uw sportpark. VOlTBfll-

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 15