de Maastunnel Vandaar via Den Haag naar ScWveningen. Terwijl hier enige zangers een duik namenbleven de overigen maar rustig staan klappertanden. Na deze verfrissing werd via Utrecht Arnhem, Nijmegen huiswaarts gekeerd Een welgeslaagde reis was hiermede achter de rug. Evenals andere jaren werd in Nov. een welgeslaagd Caeciliafeest gevierd. Rest nog te vermelden dat alle zangers geabonneerd zijn op de "Zingende Kerk de uitgave van een geheel nieuw tijdschrift, dat in de toekomst de belangen van de kerkmuziek moet behartigen. TONEEL Op 2 en 5 Febr. werd door toneelgroep Vondelopgevoerd het toneelspel Liefde op de Boerderij Voor de eerste keer werd hieraan ook door dames meegewerkt. Dat dit spel in de smaak viel, bewees wel dat er twee avonden voor een uitverkochte zaal gespeeld werd. Vooral door de dames, te weten, Mia Weijs, Nelly Peters en Annie van Rhee werd uitstekend spel geleverd Door het drukke bezoek was ook de financiële uitkomst goedzodat de kerk en alle verenigingen er ook wel bij varen. FEESTAVOND MANNENKOOR Op 9 Febr. hield het mannenkoor haar jaarlijkse feestavond. Op deze avond waren ook uitgenodigd de vrouwen van de getrouwde leden, terwijl de ongetrouwde leden ook elk een dame konden meebrengen. Verder was uitgenodigd het Castenrays dameskoortje, zodat er aan dames geen gebrek was. Om 7 uur heette de voorzitter allen hartelijk welkom en wenste allen een smakelijk eten en een gezellige avond. Dat smakelijk eten scheen door allen goed verstaan te zijn, want er werd tenminste goed toe getast. Verder gaf het dameskoor o. I. v. J.Kuijpers verschillende nummers zang die zeer goed in de smaak vielen. Ook waren er nog enkele dames die een voordracht of een declamatie ten beste gaven. Alles bij alles een gezellige avond, maar de heren moeten er volgend jaar aan denken te zorgen ook een gedeelte van de avondntlling voor hun rekening te riemen. FEESTAVOND RUITERCLUB Op dinsdag 14 Febr. hield de ruiterclub haar traditionele worsteten. Circa half 7 waren de meeste liefhebbers aanwezig. Nadat er een gezamenlijke rondgang was gehouden, waarbij een glaasje bier of een borreltje werd genuttigd, was de maaltijd gereed en kon er aan de slag worden gegaan. De eetlust was goed, zieken waren er niet te bespeuren, want de schalen met aardappelen en zuurkool en de worst niet te vergeten, werden goed aangesproken. Nadat allen verzadigd waren, werd er onder het genot van een glas bier een kaartje gelegd Om elf uur keerden allen tevreden en goed verzadigd huiswaarts. FEESTAVOND HANDBOOGSCHUTTERIJ Dinsdag 7 Febr. zou weer de jaarlijkse feestavond gehouden wordenTe ongeveer 7 uur waren alle heren met dame present en kon de grote aanval beginnen. In de zomer wordt er strijd geleverd om de roos, nu echter ging het om de worstebroodjes. Toen deze dan ook dampend op tafel kwamen, gingen ze erin als koek. Wie in deze wedstrijd Koning geworden is, viel niet uit te maken, maar er was zeer zware concurrentie. In de laatste ronden gingen er zware zuchten op, wel een bewijs dat er flink van leer getrokken was. De verdere avond werd doorgebracht in gezellige kout, totdat het klokje van gehoorzaamheid sloeg en ieder voldaan en volgedaan huiswaarts keerde. We twijfelen er niet aan dat deze avond de vriendschapsbanden nog hechter heeft doen worden. Hay Willemssen is in het ziekenhuis m Venray opgenomen. BURGERLIJKE STAND Geboren: M. Emonts Spreeuwenbergdochter.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 10