Dinsdag 21 mei: Vergadering Lokaal Historisch Platform. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 22 mei: Archeologiecursus les 9 - Late Middeleeuwen door drs. W. Hupperetz. De Kemphaan Venray. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 23 mei: Korte vergadering bij Jan Strijbos i.v.m. organisatie onthulling herinnerings paneeltjes op 6 juni a.s. Aanvang 19.30 uur. Maandag 3 juni: Vergadering Lokaal Historisch Platform. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 5 juni: Archeologiecursus les 10 - Tekenen van artefacten door F.Horbach. De Kemphaan Venray. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 6 juni: Onthulling herinneringspaneeltjes voor gesneuvelde bemanningsleden neergestorte geallieerde vliegtuigen. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 12 juni: Vergadering bij Wim Jeuken. Aanvang 19.30 uur. Archeologisch onderzoek De Diepeling Afgelopen vrijdag hebben we weer onderzoek verricht bij de Diepeling. Er kwamen weer grondverstoringen en -sporen te voorschijn, waarbij vooral een soort lange greppel erg opvallend was Na alles in kaart te hebben gebracht, kon er uitgegraven worden, maar daarbij kwamen dit keer geen noemenswaardige vondsten te voorschijn. Een gedeelte is nu onderzocht en voorlopig maken we even pas op de plaats, totdat er weer een nieuw gedeelte ontdaan is van de zwarte deklaag. Onze grote dank gaat behalve naar de Fa.Teunesen vooral uit naar de Fa. Hendrix en Smits. Twee voormiddagen heeft Cor Hendrix met uiterste vakkundigheid met zijn kraan een dunne bovenlaag verwijderd, zodat met de schop nog slechts weinig gedaan hoefde te worden. Zonder zijn hulp hadden we bij lange na niet zo' n grote oppervlakte kunnen onderzoeken. Dat Cor al zijn werk ook nog eens vrijwel gratis gedaan heeft, verdient onze zeer grote dank. Cor, namens de heemkundegroep heel erg bedankt voor deze sponsoring!! De Waan Vorige week zondag hebben we in het restaurant van St. Anna de presentatie van het boekje "Wandeling dopr het gesticht" bijgewoond. In het boekje is een cultuurhistorische wandeling over het schitterende Sint Annaterrein in Venray beschreven. Na de presentatie hebben we onder deskundige leiding een deel van de rondwandeling gemaakt. Behalve van de verschillende kunstwerken van De Waan, de manifestatie over kunst en psychiatrie bij gelegenheid van 100 jaar psychiatrie in Venray, konden we genieten van de monumentale gebouwen en het meer dan schitterende parklandschap met de majestueuze, eeuwenoude bomen. De komende baanden zijn er nog enkele begeleide wandelingen, die in de kranten aangekondigd zullen worden. Met het boekje is de wandeling ook zonder gids te maken. Het boekje is te koop voor 3. We kunnen de wandeling bij iedereen sterk aanbevelen. Ze is alleszins de moeite waard. Onthulling herinneringspaneeltjes Op donderdag 6 juni a.s. zal Op initiatief van de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray op 2 locaties in ons dorp met het nodige ceremonieel een paneeltje onthuld worden. De beide paneeltjes moeten een blijvende herinnering wordën aan 2 tragische voorvallen tijdens de Tweede Wereldoorlog. Toen namelijk werden 2 geallieerde vliegtuigen aangeschoten, die op Castenrays grondgebied neerstortten. Daarbij vielen in totaal 8 doden. Binnenkort zult u meer informatie krijgen, maar we nodigen u nu al vast uit om deze avond vrij te houden. De ceremonie begint om 19.30 uur.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 19