- J3 - Programma SVOC'Ol Senioren EEN ZINDEREND SLOT RESIA 2 5-2 Toxandria 1 2-1 Venray 6 7-2 SVOC'Ol 3 2-4 SVOC'l 4 2-4 Leunen 4 0-0 SVOC'Ol 6 3-3 vrijdag 10 mei SCOV 4 aanvang 19.00 uur. Een lange, zware en vooral zeer spannende competitie werd afgelopen zondag geheel in stijl afgesloten. Na een meeslepend duel tegen kampioenskandidaat Toxandria mocht S.V.O.C. opgelucht adem halen. Want door de zwaarbevochte 2-1 zege werd ternauwernood klassebehoud veilig gesteld. De ontlading na afloop van de wedstrijd was dan ook groot en het bier dat vloeide rijkelijk. S.V.O.C. wist van tevoren dat alleen door een overwinning de nacompetitie ontlopen zou kunnen worden. En dus werd alles uit kast gehaald om dit noodlot definitief af'te wenden. Zo dienden Peter en Ruud van vakantie terug te keren en werd Arjan, die nog maar amper een week op Nederlandse bodem is teruggekeerd, aan de selectie toegevoegd. Van meet af aan werd door S.V.O.C. fel gestreden. Dit resulteerde al na 3 minuten in een goede kans voor Arjan. Hij werd echter tegen de grond gewerkt door de laatste man van Toxandria. De scheidsrechter, die er toch echt bovenop stond, vond het schijnbaar te vroeg om hard op te beden en besloot derhalve om maar helemaal niet te fluiten. S.V.O.C., dat voelde dat het onrecht was aangedaan, bleef er echter vol tegenaan gaan. Na 10 minuten bracht Peter met een zeer fraaie lob Ivan vrij voor de keeper. Laatstgenoemde zag zijn inzet echter gekeerd door de doelman van Toxandria. in de rebound was Arjan er alsnog als de kippen bij om de 1-0 binnen te tikken. Een opsteker dus voor S.V.O.C. dat er zichtbaar in geloofde. Toch kon het niet verhinderen dat Toxandria de druk opvoerde. Met een enorme portie inzet en vechtlust wist S.V.O.C. echter de nul tot de rust vast te houden. Ook na de rust bleef de druk van Toxandria aanhouden maar met enkele fraaie reddingen hield Ruud S.V.O.C. vooralsnog op de been. Het publiek had dan ook al enkele malen de handen dichtgeknepen toen geheel onverwacht Ivan de bal vanaf zo'n 20 meter voor het vijandelijke doel oppikte en doeltreffend uithaalde. Met het nodige kunst en vliegwerk bleef S. V.O.C. in de fase daarna op de been totdat in de 65e minuut de scheidsrechter roet in het eten gooide. Een overtreding, die duidelijk buiten de 6 werd begaan werd, werd desalniettemin met een penalty bestraft. Maar tot grote vreugde van ieder die S.V.O.C. een warm hart toedraagt keerde Ruud de strafschop. Hiermee was het echter nog steeds niet gedaan want inmiddels was duidelijk geworden dat de andere kampioenskandidaat in Wellerlooi op een 2-1 achterstand was gekomen. Toxandria zette dus nog één keer aan. Mede door een klein slippertje van Ruud leidde dit tot de anschlusstreffer van de gasten. Daarna was het voor S.V.O.C. 'vrouwen en kinderen eerst'. Pas toen in de laatste minuut Ruud zijn foutje meer dan goed maakte door een schitterende redding op de inzet van de spits van Toxandria was de overwinning een feit. Toch kon S.V.O.C. (nog) niet juichen. Want zoals zo vaak dit seizoen bleken ook dit keer de concurrenten weer allemaal punten te hebben gehaald. Zo ook naaste concurrent Resia dat met 2-1 voorstond tegen kampioen Olympia. Maar deze wedstrijd was nog niet afgelopen. Toen via mobiel verkeer door onze voorzitter duidelijk werd dat Olympia in de laatste minuut nog via een penalty op gelijke hoogte was gekomen was de ontlading groot. Na een lange eindsprint heeft S.V.O.C. dan toch gekregen waar het recht op heeft: Klassebehoud in de 5e klasse. Tot slot wil het eerste elftal van S.V.O.C. graag de trouwe aanhang bedanken voor de steun die tijdens het gehele seizoen ontvangen mocht worden. Het betekende vaak een steun in de rug en, mede door deze dertiende man, spelen we ook volgend seizoen in de 5e klasse. Daar waar het hoort! Bedankt en graag tot het volgende seizoen. Uitslagen SVOC'Ol 3 SVOC'Ol 1 SVOC'Ol 2 Ysselsteyn 3 GFC'33 5 SVOC'Ol 5 Sparta'18 7 Meerlo 3 verwacht.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 13